Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
O pohár MČ Praha 1. Senioři hráli pétanque
Foto: P1

O pohár MČ Praha 1. Senioři hráli pétanque

Park Lannova nabízí možnost uskutečnit mnoho akcí pro občany Prahy 1 i za současných přísných hygienických opatření. Jednou z nich je již tradiční turnaj v pétanque „O pohár městské části Praha 1“, ve kterém spolu soupeří aktivní senioři.

Tento projekt se uskutečnil letos již po dvanácté. Soutěž probíhá mezi tříčlennými týmy, kterých bylo letos celkem dvanáct z několika městských částí, které Praha 1 inspirovala a přivedla k této sportovní aktivitě.

„Máme zde účastníky z domovské Prahy 1, ale také z Prahy 2, 6, 13 a 17, kde se právě díky inspiraci z jedničky začali tomuto sportu věnovat a v jednotlivých částech Prahy tak probíhají i místní turnaje, na které se aktivní senioři a sportovci vzájemně zvou. Vznikají tak nová přátelství a to je také jeden z pozitivních výsledků naší aktivity,“ uvedl Petr Fuksa ze spolku Pétanque pro vás, který společně se Střediskem sociálních služeb Prahy 1 turnaj organizuje.

Organizátoři také zdůrazňují, že Praha 1 je v této aktivitě opravdovým světovým unikátem. Hráči zde totiž začínají svoji kariéru také v pozdějším seniorském věku, takže některým nováčkům soutěže je například sedmdesát pět let. To ocenila i mezinárodní federace tohoto sportu, která činnost seniorů sleduje a fandí ji.

Senioři, kteří by měli zájem začít pravidelně trénovat, mohou navštívit každou středu od 13 do 14:30 hodin park Lannova a v zimním období se trénink přesouvá do haly v Masné, kde jsou k dispozici také speciální pétanqueové koule na indoor. Kontakt pro nové hráče zprostředkuje Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Dvanáctý ročník turnaje se uskutečnil i za přísných hygienických opatření, kde byly dodržovány maximální rozestupy, jednotlivá stanoviště byla rozmístěna po celé ploše parku a hráči vše zvládli v rouškách.

Výsledky turnaje:
1. místo Senior Tým Praha 1 (Jiřina, Jarka a Václav)
2. místo Praha 17 – Řepy
3. místo Praha 13

Vítězné týmy obdržely poháry a medaile, ale i dorty.


Senioři z Prahy 15 budou relaxovat v bazénu

Včera ve 12:21

Praha 15 zajistila pro své seniory (65+) odpočinek a relaxaci formou pobytu v krytém bazénu, přímo v Horních Měcholupech. Bazén se slanou vodou s teplotou 32 °C, bez přídavku chemického chloru, odpovídá všem požadavkům na rehabilitaci. Pro správné protažení celého těla je zde k dispozici i mnoho...

Senioři a zdravotně postižení mohou plavat v bazénu Jedenáctky za zvýhodněné vstupné

11. června 2021 v 08:50

Praha 11 obnovila plavání za zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené ZTP/P v plaveckém bazénu Jedenáctka VS.

Praha 6: Tísňové tlačítko pro seniory

10. června 2021 ve 12:55

Systém elektronického bezpečnostního dohledu pro seniory neboli tísňové tlačítko radnice Šestky zprostředkovává svým občanům už sedmnáct let. Od července si zájemci mohou vybrat, od které organizace službu využijí.

Anděl na drátě. Praha 11 realizuje pilotní projekt tísňové péče

6. června 2021 ve 12:43

Obyvatelé Prahy 11 si tuto službu mohou vyzkoušet zdarma po dobu 6 měsíců.

Radnice Prahy 11 provozuje dvě auta Senior Taxi

3. června 2021 v 11:16

Praha 11 se připojila k dalším městským částem a obcím, které pro své občany provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou na Jižním Městě využívat jak senioři starší 75 let, tak zdravotně znevýhodnění občané. Cena jedné jízdy je 20 korun.

Rozdávání respirátorů v Praze 9 končí v pondělí

28. května 2021 v 11:52

Rozdávání respirátorů seniorům Prahy 9 u Polikliniky Prosek 31. května končí.

Ovoce pro seniory

23. května 2021 ve 12:11

Praha 15 ve spolupráci se společností Jídelna s.r.o. připravila pro klienty Centra sociální a ošetřovatelské pomoci balíčky plné vitamínů v podobě čerstvého ovoce.

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Loňská oslava se nekonala, radnice nezapomněla

22. dubna 2021 v 10:56

Manželé Danica a Václav Tomáškovi z Prahy 11 oslavili 16. dubna 2021 již 51 let společného života. 

Seniory s omezenou pohyblivostí na očkování odvezou mikrobusy na zavolání

20. dubna 2021 v 09:34

Praha schválila rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let...

Další články
Nahoru