dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
O podzimních prázdninách se v pracovní dny prodlouží intervaly v pražské MHD
Ilustrační foto: archiv

O podzimních prázdninách se v pracovní dny prodlouží intervaly v pražské MHD

První tři dny příštího pracovního týdne musí cestující pražskou MHD počítat s delšími intervaly. K úpravám dochází kvůli státnímu svátku, který připadá na úterý, ale i kvůli školním prázdninám.

V pondělí 27. a ve středu 29. října pojedou metro, tramvaje i autobusy podle prázdninových jízdních řádů pro pracovní den, tedy s omezením převážně v ranní a odpolední špičce zhruba o 15 %.

V praxi to znamená, že například interval většiny tramvajových linek bude ve špičkách prodloužen o 2 minuty. V tyto dny také nepojedou školní linky a školní spoje na příměstských autobusových linkách PID.

Pokud se budete chtít na zastávce podívat, kdy vám „to jede“ v pondělí a ve středu, budete mít smůlu. „Vzhledem ke krátké době trvání budou zastávkové prázdninové jízdní řády vyvěšovány pouze na linkách, které mají delší interval a kde může časový posun oproti běžnému jízdnímu řádu znamenat větší komplikace pro cestující. Na všech zastávkách bude umístěna informační vývěska upozorňující na prázdninový provoz,“ sdělila organizace Ropid, která veřejnou dopravu v Praze a okolí organizuje.

Čtěte také: Letošní provoz cyklohráčku a dvou přívozů končí

V úterý 28. října budou všude platit nedělní jízdní řády. Prázdninové jízdní řády všech linek jsou již nyní zveřejněny ZDE a jsou zapracovány také do vyhledávače spojení PID.


Další články
Nahoru