dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
O Parukářce rozhodne referendum
Referendum se uskuteční společně s komunálními volbami. Foto: archiv

O Parukářce rozhodne referendum

Rozhodnout o budoucnosti Parukářky budou moci občané Prahy 3 v referendu, které se uskuteční společně s komunálními volbami 10. – 11. října.

Cílem místního referenda je upřesnit budoucí využití lokality Parukářka. Příslušné lokality jsou v otázkách referenda určeny pomocí parcelních čísel pozemků. Výsledky referenda určí, jaká možná využití z těch, které připouští platný územní plán, má městská část do budoucna v daných lokalitách preferovat v rámci svých kroků v samostatné působnosti.

Lokalita Parukářka, jak je definována v první referendové otázce, je podle současného územního plánu územím s omezenou zastavitelností, což je podrobně rozvedeno v příslušných regulativech. První referendová otázka dává veřejnosti možnost dát městské části závazný pokyn, zda má, či nemá v této lokalitě k zastavitelnosti přistupovat restriktivně a zasazovat se pouze o taková využití, jaká jsou uvedena v textu otázky.

Kde hlasovat?

Místnost pro hlasování v referendu najdete ve stejném objektu, kam půjdete k volbám do zastupitelstva hlavního města Prahy a MČ Praha 3, ale v jiné místnosti. Instrukce k nalezení konkrétní místnosti dostanete na místě.

Jak hlasovat?

Právo hlasovat v místním referendu má každá osoba, která má právo volit do zastupitelstva obce. Hlasovací lístky obdržíte na místě po předložení průkazu totožnosti přímo od okrskové komise. Více informací ZDE.

Práce v okrskových komisích

Pokud máte zájem účastnit se práce v okrskových komisích, je vám více než 18 let a máte trvalé bydliště na Praze 3, obraťte se na níže uvedený kontakt. Členovi okrskové komise náleží odměna 1000 Kč, předsedovi komise 1500 Kč.

Kontaktní osoba pro konání místního referenda:
Ing. Pavla Fišerová
pavlaf@praha3.cz


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru