Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory. Dosavadní řešení vyžadovalo, aby se zájemce o dotaci nejdříve zaregistroval a vyčkal na ověřovací kód. Přihlášení prostřednictvím Portálu Pražana tak celý proces urychlí. 

Cílem pilotního projektu je vytvoření uživatelsky přívětivého rozhraní v Portálu Pražana pro podávání elektronických žádostí o poskytnutí dotace v oblasti kultury a umění pro rok 2022 a pro víceleté dotace na roky 2023 až 2026.

Formuláře nezbytné pro podání žádosti o dotaci budou od srpna k dispozici na Portálu Pražana v sekci Žádosti o finanční podpory. Celý proces podání žádosti nabídne přehlednější způsob vyplnění a odeslaní žádosti.   

„Jedná se o další velký krok v naplňování takzvané digitální ústavy v praxi, kde právo na digitální kontakt s úřadem už dávno není jen hudbou budoucnosti. My v Praze jdeme příkladem a pustili jsme se do toho jako první město v České republice. Mým cílem ale je především to, aby Portál Pražana plnil nejen zákonnou povinnost, ale aby lidem skutečně ulehčoval život,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).  

Žadatel – oprávněná osoba (právnická osoba, podnikající fyzická osoba) tak může podat žádost o dotaci za využití přístupu na Portál Pražana přes údaje Datové schránky, k odeslání žádosti dojde následně Datovou schránkou. V tomto případě lze tedy podat žádost plně elektronicky a nejsou nutné žádné další kroky.   

„Samozřejmě zůstává zachována stávající možnost přihlášení do Portálu Pražana prostřednictvím Elektronické identity NIA ID, kde pověřená osoba může žádost elektronicky vyplnit a odeslat, k platnému podání. V tomto případě je ale následně třeba doručit na Magistrát hlavního města Prahy žádost podepsanou, ať už listinou formou, E-mailem nebo datovou schránkou s kvalifikovanými elektronickými podpisy,“ doplnil Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má rozvoj Portálu Pražana v kompetenci. 


Autor: TZ, red

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru