Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory. Dosavadní řešení vyžadovalo, aby se zájemce o dotaci nejdříve zaregistroval a vyčkal na ověřovací kód. Přihlášení prostřednictvím Portálu Pražana tak celý proces urychlí. 

Cílem pilotního projektu je vytvoření uživatelsky přívětivého rozhraní v Portálu Pražana pro podávání elektronických žádostí o poskytnutí dotace v oblasti kultury a umění pro rok 2022 a pro víceleté dotace na roky 2023 až 2026.

Formuláře nezbytné pro podání žádosti o dotaci budou od srpna k dispozici na Portálu Pražana v sekci Žádosti o finanční podpory. Celý proces podání žádosti nabídne přehlednější způsob vyplnění a odeslaní žádosti.   

„Jedná se o další velký krok v naplňování takzvané digitální ústavy v praxi, kde právo na digitální kontakt s úřadem už dávno není jen hudbou budoucnosti. My v Praze jdeme příkladem a pustili jsme se do toho jako první město v České republice. Mým cílem ale je především to, aby Portál Pražana plnil nejen zákonnou povinnost, ale aby lidem skutečně ulehčoval život,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).  

Žadatel – oprávněná osoba (právnická osoba, podnikající fyzická osoba) tak může podat žádost o dotaci za využití přístupu na Portál Pražana přes údaje Datové schránky, k odeslání žádosti dojde následně Datovou schránkou. V tomto případě lze tedy podat žádost plně elektronicky a nejsou nutné žádné další kroky.   

„Samozřejmě zůstává zachována stávající možnost přihlášení do Portálu Pražana prostřednictvím Elektronické identity NIA ID, kde pověřená osoba může žádost elektronicky vyplnit a odeslat, k platnému podání. V tomto případě je ale následně třeba doručit na Magistrát hlavního města Prahy žádost podepsanou, ať už listinou formou, E-mailem nebo datovou schránkou s kvalifikovanými elektronickými podpisy,“ doplnil Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má rozvoj Portálu Pražana v kompetenci. 


Autor: TZ, red

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru