Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
O křeslo senátora bude v Praze 11 bojovat jako nestraník exprimátor Hudeček
Tomáš Hudeček (uprostřed) byl pražským primátorem v letech 2013 až 2014. Foto: MHMP

O křeslo senátora bude v Praze 11 bojovat jako nestraník exprimátor Hudeček

O křeslo senátora se bude v Praze 11 letos na podzim ucházet také bývalý pražský primátor a nyní vysokoškolský učitel Tomáš Hudeček (bezp.). „Kandidovat budu jako nestraník bez podpory politických stran,“ řekl dnes ČTK Hudeček. K tomu, aby mohl kandidovat, potřebuje v ulicích Jižního Města posbírat podpisy od minimálně tisícovky místních obyvatel. Hudeček byl od roku 2010 náměstkem primátora a v letech 2013 až 2014 byl primátorem. V metropoli se budou na podzim konat senátní volby v obvodech Praha 6, Praha 10 a Praha 11.

Podpisy v ulicích bude sbírat do čtvrtka. „Podpisů bude okolo 1750. Příští týden to zanesu na úřad a budu pokračovat v kampani a stát v ulicích,“ řekl Hudeček.

Motivací pro kandidaturu pro něj bylo například zvyšování státního dluhu v posledních letech nebo špatné fungování veřejné správy. „Když máme každý rok schodek 300 miliard, je to k uzoufání. Kde je reforma veřejné správy? Proč máme tolik úředníků a v Praze tolik politiků?“ řekl Hudeček.

Kandidovat bude jako nestraník a nebude se domlouvat ani na žádné formě podpory od některých politických stran. Hudeček byl kdysi členem TOP 09, z které byl v minulosti během vnitrostranických sporů vyloučen. S politickými stranami tak má špatné zkušenosti, proto jejich podporu hledat nebude, řekl.

Hudeček (1979) se narodil v Olomouci a vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého se zaměřením na matematiku a geografii. Na Přírodovědecké fakultě UK v Praze poté získal titul doktor přírodních věd. Je ženatý a má tři syny.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru