Dnes Čtvrtek - jasno 15°C
Zítra Pátek - polojasno 15°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
O křeslo senátora bude v Praze 11 bojovat jako nestraník exprimátor Hudeček
Tomáš Hudeček (uprostřed) byl pražským primátorem v letech 2013 až 2014. Foto: MHMP

O křeslo senátora bude v Praze 11 bojovat jako nestraník exprimátor Hudeček

O křeslo senátora se bude v Praze 11 letos na podzim ucházet také bývalý pražský primátor a nyní vysokoškolský učitel Tomáš Hudeček (bezp.). „Kandidovat budu jako nestraník bez podpory politických stran,“ řekl dnes ČTK Hudeček. K tomu, aby mohl kandidovat, potřebuje v ulicích Jižního Města posbírat podpisy od minimálně tisícovky místních obyvatel. Hudeček byl od roku 2010 náměstkem primátora a v letech 2013 až 2014 byl primátorem. V metropoli se budou na podzim konat senátní volby v obvodech Praha 6, Praha 10 a Praha 11.

Podpisy v ulicích bude sbírat do čtvrtka. „Podpisů bude okolo 1750. Příští týden to zanesu na úřad a budu pokračovat v kampani a stát v ulicích,“ řekl Hudeček.

Motivací pro kandidaturu pro něj bylo například zvyšování státního dluhu v posledních letech nebo špatné fungování veřejné správy. „Když máme každý rok schodek 300 miliard, je to k uzoufání. Kde je reforma veřejné správy? Proč máme tolik úředníků a v Praze tolik politiků?“ řekl Hudeček.

Kandidovat bude jako nestraník a nebude se domlouvat ani na žádné formě podpory od některých politických stran. Hudeček byl kdysi členem TOP 09, z které byl v minulosti během vnitrostranických sporů vyloučen. S politickými stranami tak má špatné zkušenosti, proto jejich podporu hledat nebude, řekl.

Hudeček (1979) se narodil v Olomouci a vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého se zaměřením na matematiku a geografii. Na Přírodovědecké fakultě UK v Praze poté získal titul doktor přírodních věd. Je ženatý a má tři syny.


Autor: ČTK

Koalice Solidarita má v Praze nového člena

15. července 2022 v 09:49

Novým členem pražské koalice Solidarita je politické hnutí Budoucnost. Jeho zástupci doplnili koalici České strany sociálně demokratické, Strany zelených a hnutí Idealisté. Lídryně kandidáty, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová vidí v široké spolupráci levostředových také příležitost ke generační...

ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí budou opět společně kandidovat v Praze 2

12. července 2022 v 09:58

V podzimních komunálních volbách budou v Praze 2 opět společně kandidovat ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí kandidáti pod označením Dvojka solidární a zelená. ČTK dnes o tom informovala jednička kandidátky Monika Horáková (Zelení). Strany spolu kandidovaly již v roce 2018, kdy jejich koalice...

Další články
Nahoru