Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

O kontejner na stříkačky se postarají sami drogově závislí

Praha 4 nechala na svém území instalovat první speciální kontejner na použitý injekční materiál. Na základě informací z terénních programů a výzvy místních obyvatel umístili pracovníci organizace Progressive speciální koš u železniční trati v Nuslích v Mečislavově ulici, kde dochází k významným nálezům injekčního materiálu.

„Stále hledáme nové možnosti, jak eliminovat infekční materiál pohozený v trávě či na chodníku. Pracovníci resocializačního programu Fixpoint budou sami koš vybírat a uklízet okolí od stříkaček a jehel,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Lucie Michková (ODS), která se instalace kontejneru zúčastnila.

Program Fixpoint nabízí pracovníkům z řad závislých lidí, kteří chtějí změnit svůj životní styl, tréninkové pracovní místo.

Osoby bez domova uklízejí Prahu 4
Kromě Fixpointu městská část Praha 4 zahájila už na jaře pilotní projekt zaměstnávání osob bez domova, který zastřešuje organizace Naděje. Nabízí jim možnost zapojit se do úklidových prací veřejného prostranství v lokalitách, kde se pohybují a které dobře znají. Lidé bez domova si práci rovněž shánějí velice těžko a málokdy si ji udrží.

„Vytvořením pracovních míst městská část podporuje ty osoby bez domova, které chtějí změnit svůj životní styl,“ dodala Michková.

Do dnešního dne se do této aktivity průběžně zapojilo 15 klientů a dvěma z nich se již podařilo sehnat trvalou práci.Autor: Alo

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru