Dnes Pondělí - skorojasno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 4°C
Pondělí 10. 11. 2025
Svátek má Evžen
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
O koalici je už jasno i v Praze 12, starostou se stane Pirát Adamec
Radnice Prahy 12. Foto: archiv

O koalici je už jasno i v Praze 12, starostou se stane Pirát Adamec

Podpisem koaliční smlouvy včera večer zástupci Pirátů s podporou Zelených, spolu s ODS a TOP 09 stvrdili koalici Pro lepší Prahu 12, která bude v příštích čtyřech letech spravovat dvanáctou městskou část. Starostou bude Jan Adamec, člen vítězných Pirátů. Hlavní prioritou nové koalice bude „zabezpečení rozumného rozvoje Prahy 12 a transparentní fungování radnice,“ jak uvedla koalice v tiskové zprávě.

„Strany koalice se shodly na prioritách zajišťujících otevřenou správu městské části a rozumný rozvoj městské části za participace občanů,“ okomentoval podepsání koaliční smlouvy budoucí starosta Jan Adamec (Piráti s podporou Zelených).

Vojtěch Kos, lídr za ODS a nadcházející 1. místostarosta, k tomu dodává: „Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout na programových prioritách a vytvořit silnou koalici, která bude mít v zastupitelstvu 21 hlasů z 35. “ Petr Šula, budoucí místostarosta za TOP 09, k tomu říká: „Věříme, že tato koalice bude efektivně řešit skutečné problémy Prahy 12.“

Starosta Jan Adamec bude mít v gesci IT, bezpečnost, krizové řízení a zahraniční vztahy. Piráti dále budou mít místostarostku pro územní rozvoj, životní prostředí, SBO a regulaci hazardu (Eva Tylová) a radního pro sociální věci, zdravotnictví a sport (Lukáš Findeis).

ODS bude mít 1. místostarostu pro dopravu, finance a rozpočet (Vojtěch Kos), místostarostu pro investice, majetek a bytovou politiku (Jiří Fremr) a radního pro kulturu a volný čas (Pavel Ehrlich).

TOP 09 obsadí pozice místostarosty pro novou radnici a místní Agendu 21 (Petr Šula), radního pro hospodaření městské části, hospodářskou správu, evropské fondy a koordinaci infrastruktury budované hl. m. Prahou (Hana Jandová) a radního pro školství (Petr Prchal).

 


Autor: red

Zasedání zastupitelstva Prahy 15 se přesouvá z prosince na listopad

Včera v 09:21

Jednání Zastupitelstva MČ Praha 15 se přesouvá z 10. 12. 2025 na 19. 11. 2025 od 15 hodin v KC Varta. Důvodem změny termínu je požadavek hl. m. Praha, aby se Zastupitelstvo MČ Praha 15 vyjádřilo k návrhu Metropolitního plánu. Zároveň budou řešeny i ostatní...

Spolek prg.ai dostane dotaci 1,5 milionu korun, schválili to pražští zastupitelé

25. října 2025 v 17:03

Zastupitelstvo Prahy ve čtvrtek schválilo poskytnutí neinvestiční účelové individuální dotace ve výši 1,5 milionu korun na rozšíření vzdělávacích programů spolku prg.ai a rozvoj umělé inteligence v Praze v roce 2025.

Další články
Nahoru