dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
O jízdné zdarma v pražské MHD přijít nechceme, říkají pražští senioři a připravují petici
Senioři nad sedmdesát let za jízdné v pražské neplatí. Ilustrační foto: GNU / Wikimedia Commons

O jízdné zdarma v pražské MHD přijít nechceme, říkají pražští senioři a připravují petici

Zástupci pražských seniorů, sdružených ve Svazu důchodců ČR, se obávají omezení bezplatného jízdného v pražské MHD, které zavedla pro cestující nad 65 let koalice ODS a ČSSD po volbách v roce 2010. Hodlají proto spustit petici.

Místopředseda svazu důchodců František Prášek serveru Pražský patriot prozradil, jaké bude znění petice. „Nesouhlasíme se změnou dosavadních slev a výhod pro seniory v pražské MHD,“ řekl.

Petice podle něj bude spuštěna už příští týden a distribuována mezi pražské seniory přes základní organizaci Svazu důchodců Praha. V hlavním městě žije zruba čtvrt milionu seniorů.

Proč vzniká petice právě nyní? O omezení slev se hovoří již delší dobu a debaty zesílily po nedávném nástupu nového ředitele pražského dopravního podniku. Jaroslav Ďuriš naznačil, že by jednou z cest k šetření mohlo být omezení výhod.

Připomeňme si, že bezplatné jízdné pro důchodce od 65 roků a děti do 15 let Praha prosadila pražská koalice ODS a ČSSD od července 2011. Musí však mít opencard. Iniciativa pro toto opatření vzešla od sociálních demokratů. Do té doby mohli jezdit zadarmo jen lidé nad sedmdesát let.

Jaký je cíl chystané petice? Senioři chtějí, aby se tímto tématem zabývali pražští zastupitelé.


Další články
Nahoru