dnes
Úterý - zatazeno
25°C
zítra
Středa - jasno
28°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
Zpravodajství

O jedinečný projekt Vzdělávání a mobilita v Praze je velký zájem

Velký zájem je ze strany handicapovaných o nabídku služeb projektu Vzdělávání a mobilita v Praze. V loňském roce se do něj zapojilo téměř 260 osob. Projekt, zaměřený na podporu handicapovaných osob s cílem zlepšit jejich postavení na trhu práce, příp. upevnit stávající pozici, jedinečným způsobem slučuje přepravu, kariérní poradenství, zprostředkování vzdělávacích či rekvalifikačních kurzů a zaměstnávání handicapovaných.

V rámci aktivity rekvalifikace jsou klientům nabízeny vouchery, které jim umožňují vybrat si instituci a obor, ve kterém si chtějí zvýšit kvalifikaci. „V loňském roce jsme v rámci aktivity vzdělávání a rekvalifikace poskytli 169 voucherů. Kariérního poradenství pak využilo 94 klientů,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján, do jehož kompetence projekt spadá.

V rámci pomoci lidem s handicapem je také zajišťována bezplatná přeprava do zaměstnání nebo do míst rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů. „I o tuto službu je mezi klienty velký zájem. V loňském roce jsme tímto způsobem uskutečnili 4018 jízd speciálně upravenými vozy,“ doplnil ředitel Ján k další aktivitě realizované v rámci projektu.

I když je projekt určen klientům od 18 do 65 let, nejpočetnější skupinou jsou handicapovaní lidé od 25 do 54 let. Těch se v loňském roce zapojilo do projektu 205. Druhou početnou skupinu pak tvořili zájemci ve věku nad 55 let.

„Zajímavostí je i to, že téměř dvě třetiny z celkového počtu zájemců o projekt tvoří ženy,“ sdělila manažerka projektu Dita Petrová. Do něj se mohou stále zapojovat další zájemci. Podmínkou je trvalé bydliště v Praze nebo minimálně půlroční pobyt v hlavním městě.

Klienti musí být ve věku od 18 do 65 let, avšak nesmí mít status studenta. Dále musí být držiteli průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, anebo uznáni Českou správou sociálního zabezpečení za osobu invalidní v 1., 2. či 3. stupni.

Projekt je realizován Magistrátem hlavního města Prahy ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha p. o. a spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita.

Bližší informace se o projektu dozvíte na www.vmpraha.cz.


Městská část poskytne peníze spolku Akord na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným

Dnes v 09:47

Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém včerejším zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc korun spolku Akord na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.  

Pocta Miladě Horákové

Dnes v 07:36

Jak by asi JUDr. Milada Horáková hodnotila současnost země, kterou milovala, co by jí přála k jejímu stoletému výročí a jak by viděla její budoucnost? Přijďte se zkusit 27. června společně s touto ženou – na akci ji opravdu uvidíte, se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým, předsedou Nadačního...

Praha 6: Prezentace nové podoby Macharova náměstí

16. června 2018 v 08:07

Praha 6 pořádá veřejnou prezentaci nové podoby Macharova náměstí za účasti autorů vítězného návrhu. Prezentace se uskuteční na náměstí u infostojanů v úterý 19. června od 18 hodin.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

15. června 2018 v 19:45

Zastupitelstvo Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválilo poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 korun třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí. 

Další články
Nahoru