dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Zpravodajství

O jedinečný projekt Vzdělávání a mobilita v Praze je velký zájem

Velký zájem je ze strany handicapovaných o nabídku služeb projektu Vzdělávání a mobilita v Praze. V loňském roce se do něj zapojilo téměř 260 osob. Projekt, zaměřený na podporu handicapovaných osob s cílem zlepšit jejich postavení na trhu práce, příp. upevnit stávající pozici, jedinečným způsobem slučuje přepravu, kariérní poradenství, zprostředkování vzdělávacích či rekvalifikačních kurzů a zaměstnávání handicapovaných.

V rámci aktivity rekvalifikace jsou klientům nabízeny vouchery, které jim umožňují vybrat si instituci a obor, ve kterém si chtějí zvýšit kvalifikaci. „V loňském roce jsme v rámci aktivity vzdělávání a rekvalifikace poskytli 169 voucherů. Kariérního poradenství pak využilo 94 klientů,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján, do jehož kompetence projekt spadá.

V rámci pomoci lidem s handicapem je také zajišťována bezplatná přeprava do zaměstnání nebo do míst rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů. „I o tuto službu je mezi klienty velký zájem. V loňském roce jsme tímto způsobem uskutečnili 4018 jízd speciálně upravenými vozy,“ doplnil ředitel Ján k další aktivitě realizované v rámci projektu.

I když je projekt určen klientům od 18 do 65 let, nejpočetnější skupinou jsou handicapovaní lidé od 25 do 54 let. Těch se v loňském roce zapojilo do projektu 205. Druhou početnou skupinu pak tvořili zájemci ve věku nad 55 let.

„Zajímavostí je i to, že téměř dvě třetiny z celkového počtu zájemců o projekt tvoří ženy,“ sdělila manažerka projektu Dita Petrová. Do něj se mohou stále zapojovat další zájemci. Podmínkou je trvalé bydliště v Praze nebo minimálně půlroční pobyt v hlavním městě.

Klienti musí být ve věku od 18 do 65 let, avšak nesmí mít status studenta. Dále musí být držiteli průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, anebo uznáni Českou správou sociálního zabezpečení za osobu invalidní v 1., 2. či 3. stupni.

Projekt je realizován Magistrátem hlavního města Prahy ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha p. o. a spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita.

Bližší informace se o projektu dozvíte na www.vmpraha.cz.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru