Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 17°C
Sobota 22. 6. 2024
Svátek má Pavla
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
O definitivní budoucnosti sídla radnice chce Praha 10 rozhodnout ještě letos
Současné sídlo radnice Prahy 10 je ve Vršovicích. Foto: archiv

O definitivní budoucnosti sídla radnice chce Praha 10 rozhodnout ještě letos

Podle nedávno podepsané smlouvy se minimálně na následující čtyři roky stane novým sídlem radnice Prahy 10 budova ve Strašnicích. Jelikož se jedná o dočasný stav, městská část nyní chystá zadání rozsáhlé ekonomické analýzy, na základě jejích výsledků se ještě letos rozhodne u budoucím postupu. Variant je několik. Informoval o nich starosta Martin Valovič (ODS).

Současné sídlo radnice Prahy 10 je v nevyhovujícím technickém stavu. Dlouhodobě je plánována jeho rekonstrukce, ale není to jediná varianta. Již v minulosti se uvažovalo o vybudování nového sídla takzvaně na zelené louce, případně jít někam do dlouhodobého nájmu.

Která z těchto možností dává největší smysl by měla ukázat analýza. „Ta nám ukáže správný směr, jakým se vydat. Zda rekonstruovat současné sídlo za minimálně miliardu a půl, nebo zda není třeba lepší budovu prodat a hledat jiné řešení,“ sdělil Valovič.

Městská část už v minulém volebním období dostala od magistrátu příslib dotace 500 milionů korun, ale musela by se vejít do celkové ceny 915 milionů. Kvůli covidu a následnému růstu cen v souvislosti s rekordní inflací to je však už passé.

„Renomovaná společnost nám udělá na podzim analýzu této problematiky, rozhodnutí snad padne ještě letos, nechceme ho protahovat,“ dodal starosta. On sám pro rekonstrukci stávajícího sídla moc není. „Je skutečně ve špatném stavu, při rekonstrukci by z něj zbyl jen skelet, takže by se prakticky jednalo o výstavbu nově budovy,“ podotkl.


Autor: puc

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Dnes ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Včera v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru