Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
O definitivní budoucnosti sídla radnice chce Praha 10 rozhodnout ještě letos
Současné sídlo radnice Prahy 10 je ve Vršovicích. Foto: archiv

O definitivní budoucnosti sídla radnice chce Praha 10 rozhodnout ještě letos

Podle nedávno podepsané smlouvy se minimálně na následující čtyři roky stane novým sídlem radnice Prahy 10 budova ve Strašnicích. Jelikož se jedná o dočasný stav, městská část nyní chystá zadání rozsáhlé ekonomické analýzy, na základě jejích výsledků se ještě letos rozhodne u budoucím postupu. Variant je několik. Informoval o nich starosta Martin Valovič (ODS).

Současné sídlo radnice Prahy 10 je v nevyhovujícím technickém stavu. Dlouhodobě je plánována jeho rekonstrukce, ale není to jediná varianta. Již v minulosti se uvažovalo o vybudování nového sídla takzvaně na zelené louce, případně jít někam do dlouhodobého nájmu.

Která z těchto možností dává největší smysl by měla ukázat analýza. „Ta nám ukáže správný směr, jakým se vydat. Zda rekonstruovat současné sídlo za minimálně miliardu a půl, nebo zda není třeba lepší budovu prodat a hledat jiné řešení,“ sdělil Valovič.

Městská část už v minulém volebním období dostala od magistrátu příslib dotace 500 milionů korun, ale musela by se vejít do celkové ceny 915 milionů. Kvůli covidu a následnému růstu cen v souvislosti s rekordní inflací to je však už passé.

„Renomovaná společnost nám udělá na podzim analýzu této problematiky, rozhodnutí snad padne ještě letos, nechceme ho protahovat,“ dodal starosta. On sám pro rekonstrukci stávajícího sídla moc není. „Je skutečně ve špatném stavu, při rekonstrukci by z něj zbyl jen skelet, takže by se prakticky jednalo o výstavbu nově budovy,“ podotkl.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru