Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
O chvíle, které si nepřeje prožít žádný zahrádkář, se postaral uživatel pervitinu
Zadržený muž, který se toulal po zahradách. Foto(2x): MP Praha

O chvíle, které si nepřeje prožít žádný zahrádkář, se postaral uživatel pervitinu

Drogově závislý muž se v Modřanech vydal v sobotu do cizích zahrad. Nevzal si s sebou ale jen nářadí. Vybavil se také teleskopickým obuškem a nožem. Tím pak vyhrožoval majiteli zahrady. Strážníci pobertu zadrželi a předali s pouty do rukou policistů. Pětadvacetiletý výtečník byl navíc hledaný policií. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Muž s baseballovou čepicí oblečený do žlutého trička nejprve do zahrad jen nahlížel, pak ale plot u jedné z nich přeskočil. Hlídka městské policie byla v Babské ulici do pěti minut.

Svědci strážníkům ukázali směr, kudy se vydal. V další ulici strážníci na muže odpovídajícího popisu narazili. Snažil se před nimi utéct, ale rychlejší pohyb mu znemožňoval balík, který nesl v ruce.

nuz-fetak

Nůž, který měl zadržený muž u sebe

„Z něj mimo jiné trčela čepel nože a část teleskopického obušku. Podezřelý naštěstí pochopil, že hlídce nemá šanci utéct, proto uposlechl všech jejích pokynů. Další zbraně u něj nalezeny nebyly,“ uvedla Seifertová.

Pětadvacetiletý mladík hledaný Policií ČR řekl, že do zahrad lezl jen tak. Přiznal se ale také k pravidelnému užívání drog s tím, že poslední dávku pervitinu měl před třemi dny.

„Pak jeho ochota s hlídkou spolupracovat ustala a pokusil se odejít, v čemž mu strážníci pohotově zabránili. Před příjezdem státní policie kontaktoval hlídku také majitel zahrady, který uvedl, že na něj dotyčný vytáhl nůž a vyhrožoval mu,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Cestou z restaurace poničili sprejem zastávku

Včera v 18:14

Zeď u zastávky MHD Tylova čtvrť postříkali včera před 23. hodinou dva mladíci modrým sprejem. Jejich počínání sledoval z okna strážník v době svého volna a přivolal kolegy. Výtečníky našla hlídka v podchodu zastávky, jeden měl modrou barvu na rukou, sprej ležel na zemi...

Zavřené dveře autobusu otevřel násilím, škoda přesahuje 10 tisíc korun.

20. září 2021 v 17:40

Napadení řidiče autobusu bylo hlášeno na operační středisko městské policie z Řevnické ulice. Vyslaná hlídka 19. září před půlnocí v Praze 13 na místě zjistila, že řidič napaden nebyl, ale jeden z cestujících se snažil silou vystoupit ve chvíli, kdy byly dveře zavřené a...

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Další články
Nahoru