Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
O chvíle, které si nepřeje prožít žádný zahrádkář, se postaral uživatel pervitinu
Zadržený muž, který se toulal po zahradách. Foto(2x): MP Praha

O chvíle, které si nepřeje prožít žádný zahrádkář, se postaral uživatel pervitinu

Drogově závislý muž se v Modřanech vydal v sobotu do cizích zahrad. Nevzal si s sebou ale jen nářadí. Vybavil se také teleskopickým obuškem a nožem. Tím pak vyhrožoval majiteli zahrady. Strážníci pobertu zadrželi a předali s pouty do rukou policistů. Pětadvacetiletý výtečník byl navíc hledaný policií. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Muž s baseballovou čepicí oblečený do žlutého trička nejprve do zahrad jen nahlížel, pak ale plot u jedné z nich přeskočil. Hlídka městské policie byla v Babské ulici do pěti minut.

Svědci strážníkům ukázali směr, kudy se vydal. V další ulici strážníci na muže odpovídajícího popisu narazili. Snažil se před nimi utéct, ale rychlejší pohyb mu znemožňoval balík, který nesl v ruce.

nuz-fetak

Nůž, který měl zadržený muž u sebe

„Z něj mimo jiné trčela čepel nože a část teleskopického obušku. Podezřelý naštěstí pochopil, že hlídce nemá šanci utéct, proto uposlechl všech jejích pokynů. Další zbraně u něj nalezeny nebyly,“ uvedla Seifertová.

Pětadvacetiletý mladík hledaný Policií ČR řekl, že do zahrad lezl jen tak. Přiznal se ale také k pravidelnému užívání drog s tím, že poslední dávku pervitinu měl před třemi dny.

„Pak jeho ochota s hlídkou spolupracovat ustala a pokusil se odejít, v čemž mu strážníci pohotově zabránili. Před příjezdem státní policie kontaktoval hlídku také majitel zahrady, který uvedl, že na něj dotyčný vytáhl nůž a vyhrožoval mu,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Agresivní muž napadl strážníka

Dnes v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Další články
Nahoru