Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
O Čapadlo Hollar se mohou hlásit zájemci, Praha hledá provozovatele
Součástí pronájmu bude i nezpevněná část travnaté plochy na náplavce. Foto: Jan Puci

O Čapadlo Hollar se mohou hlásit zájemci, Praha hledá provozovatele

Městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP) hledá provozovatele prostor Čapadla Hollar na pravobřežní náplavce Smetanova nábřeží. Zájemci o atraktivní prostor se mohou hlásit do 20. listopadu. TCP s nově vysoutěženým provozovatelem uzavře nájemní smlouvu jak na samotný tunel čapadla a okolní náplavku, tak nově také na nezpevněnou travnatou plochu v okolí. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Nově vysoutěžený provozovatel získá nájemní smlouvu od ledna 2024. Rozhodnout se může mezi smlouvou na dva roky s možností opce na další tři roky, anebo smlouvou na dobu neurčitou s šestiměsíční výpovědní lhůtou.   

„TCP aktuálně dle mého pohledu nesystémově zajišťuje úklid skrze jiný subjekt namísto toho, aby si ho řešil provozovatel sám. Zároveň zkušenosti ukazují, že do nájemní smlouvy by bylo vhodné zahrnout i nezpevněnou část venkovního prostoru. I proto jsme se rozhodli vysoutěžit provozovatele znovu. Nový provozovatel si sám bude zajišťovat úklid, od počátku bude jasné, že jde o smlouvu na několik let, a do nájemní smlouvy bude zahrnuta i nezpevněná část prostoru u řeky,“ uvedl pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).   

Plocha pronájmu se skládá celkem ze tří částí a je tvořena tunelem čapadla, zpevněnou částí náplavky a nezpevněnou částí travnaté plochy na náplavce, celkem se jedná o 1 393 metrů čtverečních. V rámci výběrového řízení bude primárně hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce pronajímatel prostory provozovat, dále bude hrát roli také nabídnutá cena za pronájem začínající na 30 000 korun za měsíc a předchozí zkušenosti provozovatele s podobným typem podnikání.  

„Doba pronájmu měla mít v rámci předchozího výběrového řízení na provozovatele nebytových prostor trvání jednoho roku. Současný provozovatel nyní prostory využívá již druhým rokem. Důvodem pro zveřejnění výběrového řízení tedy není nespokojenost se současným provozovatelem, nýbrž zohlednění dosavadních zkušeností s provozem a zasmluvnění celé využívané plochy na další období,“ sdělil tiskový mluvčí TCP Martin Boška.

 


Autor: Jan Puci

Kooperativa dominovala anketě Mastercard Pojišťovna roku

Včera ve 14:48

Výsledky již 22. ročníku prestižní ankety Banka roku vyhlásili pořadatelé včera na slavnostním večeru v Obecním domě. Kooperativa získala titul Mastercard Pojišťovna roku. Zároveň obsadila také první místa v kategoriích Pojišťovna bez bariér, Zodpovědná pojišťovna roku a Pojišťovna zákazníka....

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Rezidence Oliva na Brumlovce získala zvláštní cenu poroty v soutěži Stavba roku 2023

30. listopadu 2023 v 17:22

V rámci právě uplynulého 31. ročníku prestižní soutěže Stavba roku, kterou každoročně pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, získala zvláštní cenu poroty společnost Passerinvest Group, a to za architektonicky a urbanisticky výjimečně pojatý bytový projekt Rezidence Oliva. Atraktivní...

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru