dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
-1°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Pražská politika

O bezpečnosti se bude jednat na Žofíně

Jak v současnosti i do budoucna nejlépe zajistit obranu a bezpečnost České republiky včetně její metropole? Odpovědět na to by měla odborná debata s laickou veřejností v rámci projektu Road Show 2017. 

Ve středu 10. května od 17 hodin se jí v prostorách paláce Žofín zúčastní čelní představitele bezpečnostních a obranných organizací.

Mezi účastníky pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava přivítá i nejvyšší osobnosti republikových branných složek. Diskuse se zúčastní například ministr obrany Martin Stropnický, armádní generál a Náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář, předseda Výboru pro bezpečnost PSP ČR, Roman Váňa, místopředseda Výboru pro obranu PSP ČR Bohuslav Chalupa, člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR Martin Lank, nebo prezident a výkonný ředitel AOBP Jiří Hynek. Debatou provede moderátor Jakub Železný.

Ústředními tématy večera budou Vlast a její obrana, Bezpečnost obyvatel za mimořádných událostí, Role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu a Efektivní využívání zdrojů.

Diskuse proběhne jako součást kontinuálního projektu Road-Show 2017, jehož cílem je podpořit zájmy a užší spolupráci všech odpovědných a zainteresovaných složek v oblasti bezpečnosti.

Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Další články
Nahoru