dnes
Středa - oblacno
24°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
23°C
pozítří
Pátek - zatazeno
23°C
Pražská politika

O bezpečnosti se bude jednat na Žofíně

Jak v současnosti i do budoucna nejlépe zajistit obranu a bezpečnost České republiky včetně její metropole? Odpovědět na to by měla odborná debata s laickou veřejností v rámci projektu Road Show 2017. 

Ve středu 10. května od 17 hodin se jí v prostorách paláce Žofín zúčastní čelní představitele bezpečnostních a obranných organizací.

Mezi účastníky pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava přivítá i nejvyšší osobnosti republikových branných složek. Diskuse se zúčastní například ministr obrany Martin Stropnický, armádní generál a Náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář, předseda Výboru pro bezpečnost PSP ČR, Roman Váňa, místopředseda Výboru pro obranu PSP ČR Bohuslav Chalupa, člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR Martin Lank, nebo prezident a výkonný ředitel AOBP Jiří Hynek. Debatou provede moderátor Jakub Železný.

Ústředními tématy večera budou Vlast a její obrana, Bezpečnost obyvatel za mimořádných událostí, Role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu a Efektivní využívání zdrojů.

Diskuse proběhne jako součást kontinuálního projektu Road-Show 2017, jehož cílem je podpořit zájmy a užší spolupráci všech odpovědných a zainteresovaných složek v oblasti bezpečnosti.

Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Další články
Nahoru