dnes
Úterý - polojasno
16°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Pražská politika

O bezpečnosti se bude jednat na Žofíně

Jak v současnosti i do budoucna nejlépe zajistit obranu a bezpečnost České republiky včetně její metropole? Odpovědět na to by měla odborná debata s laickou veřejností v rámci projektu Road Show 2017. 

Ve středu 10. května od 17 hodin se jí v prostorách paláce Žofín zúčastní čelní představitele bezpečnostních a obranných organizací.

Mezi účastníky pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava přivítá i nejvyšší osobnosti republikových branných složek. Diskuse se zúčastní například ministr obrany Martin Stropnický, armádní generál a Náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář, předseda Výboru pro bezpečnost PSP ČR, Roman Váňa, místopředseda Výboru pro obranu PSP ČR Bohuslav Chalupa, člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR Martin Lank, nebo prezident a výkonný ředitel AOBP Jiří Hynek. Debatou provede moderátor Jakub Železný.

Ústředními tématy večera budou Vlast a její obrana, Bezpečnost obyvatel za mimořádných událostí, Role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu a Efektivní využívání zdrojů.

Diskuse proběhne jako součást kontinuálního projektu Road-Show 2017, jehož cílem je podpořit zájmy a užší spolupráci všech odpovědných a zainteresovaných složek v oblasti bezpečnosti.

Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru