dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražský sport

Nymburk čeká v Eurocupu se Sevillou bitva o všechno

Basketbalisty Nymburka čeká rozhodující zápas základní skupiny Eurocupu, který hodně napoví, jak úspěšná bude sezona 2014/15. Dnes v 18.30 se v pražské Tipsport areně utkají se španělským týmem Baloncesto Sevilla a jedině vítězství jim dá jistotu postupu do fáze LAST 32.

Postup mezi nejlepších 32 týmů druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže je jedním z hlavních cílů českých šampionů v sezoně. Po výborném startu, kdy Nymburk vyhrál čtyři ze šesti zápasů ve skupině C, prohrál následující tři utkáních za sebou a cestu za postupem si výrazně zkomplikoval. Nic však není ztraceno, vítězství nad Sevillou mu splnění cíle zajistí.

V opačném případě musí čekat na středeční výsledky svých dvou soků. Oldenburg musí prohrát doma s Římem, stejně tak Charleroi v Nancy, aby si Nymburk udržel postupové čtvrté místo. Na to by se ale tým Kestutise Kemzury nerad spoléhal. Postup si chce uhrát sám před vlastními fanoušky v Tipsport areně již o den dříve, čímž by ze středečního programu skupiny C Eurocupu udělal formalitu.

Nymburk má za sebou i přes prohru vydařené nedělní utkání s CSKA Moskva, po kterém Kestutis Kemzura připustil, že oba rychle po sobě jdoucí zápasy spolu úzce souvisí. Na jednu stranu chtěl proti jasnému favoritovi předvést v neděli co nejlepší možný výkon před dosavadní návštěvou sezony, na druhou stranu věděl, že nemůže před úterním klíčovým soubojem Eurocupu utavit své opory.

„Všichni víme, jak důležitý zápas nás čeká. V neděli jsme proto drželi širší rotaci. Bohužel v našem programu není čas na trénink. Tréninkem na Sevillu pro nás bylo utkání s CSKA. Hrát proti takovému týmu, který je plný talentů, je pro nás v dané situaci nejlepší přípravou. V některých pasážích hry jsme dokázali hvězdy CSKA ubránit, takže víme, že umíme ubránit i ostatní týmy. Zápas byl tedy i hodně o tom, jak si před Sevillou nastavíme sebevědomí,“ prohlásil nymburský kouč.

První vzájemné utkání vyhrál jeho tým ve Španělsku o jediný bod 66:65, čímž si ve skupině hodně pomohl. Trenér Kemzura ale ví, že do Prahy přijede v úterý o poznání silnější tým, než kterým byla Sevilla na začátku sezony.

„Od té doby doma porazili v lize Barcelonu i v Eurocupu Virtus Řím. Ten dokonce o 18 bodů. Do týmu přivedli amerického rozehrávače Bena Woodsida, my jsme naopak od té doby přišli o Dariuse Washingtona. Situace na obou stranách je teď jiná, ale každý zápas si žije vlastním životem a na ten v Seville se už nemůžeme obracet. Kdo se v úterý lépe vyrovná s tlakem, bude více bojovat, ztrácet méně míčů a přidá nějaké koše navíc, ten bude úspěšný,“ uvedl litevský kouč Nymburka.

Zápas o všechno začíná dnes v 18.30. Vstupenky jsou v prodeji v distribuční síti Ticketportal, nebo před utkáním na pokladnách Tipsport areny. Záznam vysílá Česká televize na kanálu ČT Sport dnes v 19.30.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru