Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životSetkáníVíkend

Nuselští pořádají piknik

3. 9. 2022
V sobotu 3. září se spolek Probuďme Nusle ve spolupráci s Divadlem Na Fidlovačce již potřetí připojí k sousedskému festivalu Zažít město jinak. Potenciál lokality Mečislavova již plně využily předchozí dva ročníky, proto nyní spolek upřel pozornost k další z mnoha nuselských lokalit, které čekají na oživení, park Na Fidlovačce.

U stánků před divadlem si hosté nakoupí od místních obchodníků občerstvení a odeberou se na trávník, kde pro ně budou připraveny piknikové deky a další sezení. O pohodovou atmosféru se postará hudební doprovod diskžokeje Rádia 1 Tima Otise.

Na vedlejším prostranství se bude souběžně konat populární bleší trh Nuselské blešky, za kterým do Nuslí pravidelně proudí stovky Pražanů. Velkým lákadlem bude i komentovaná procházka po místních pamětihodnostech pod vedením historika umění Petra Šámala a etnologa Petra Janečka. Program vyvrcholí večerním promítáním letního kina.

Celé odpoledne bude rovněž probíhat bohatý program pro děti. Ty se budou moci vyřádit při stromolezení, přijede bibliobus Oskar, dvě divadelní představení si přichystá Duo Dindono a jedno obstará Divadlo Na Fidlovačce, na workshopu knihovny Jezerka si budou děti moci vyrobit divadelní kukátko, ti nejmenší pak záložku do knížky.

Nebude chybět ani kvalitní, chutné občerstvení z nuselských zdrojů, o které se postarají Bezobalový koloniál jelen s organickými limonádami a zmrzlinami, Zašívárna espresso bar s kávou a zákusky, Le Pizze di Frankie s pravou italskou pizzou, Alambre s mexickými specialitami, Ukrajinsko-evropská perspektiva s ukrajinskými pochutinami či místní duo Renáta a Marek s domácími plackami.

 


Autor: Alo

Vzpomínky na Bulharsko. V H55 se bude grilovat

Včera v 07:56

O víkendu můžete v H55 zažít další tematické grilování. Těšit se můžete na chutě Bulharska.

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Sranda Tour aneb se zvířátky pro zvířátka

14. srpna 2022 v 06:59

Procházková trasa s vtipnými úkoly v Praze 14 v sobotu 3. září.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Koncert v nové části parku Přátelství nabídne filmové melodie i světelnou show

13. srpna 2022 v 11:09

Hudební večer se světelnou show připravuje Praha 9 u multifunkčního vodního amfiteátru v nové, střížkovské části parku Přátelství na neděli 4. září od 19 hodin.

Další články
Nahoru