dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Nuselský most bude průjezdný bez omezení již tuto sobotu, oprava skončí o týden dříve
Nuselský most pohledem z Prahy 4. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Nuselský most bude průjezdný bez omezení již tuto sobotu, oprava skončí o týden dříve

O týden se podařilo urychlit opravu Nuselského mostu, která probíhala od poloviny června. Bez omezení bude most průjezdný od soboty 7. září. „Již na konci srpna skončily práce ve směru z centra a nyní se tedy zcela uvolní i směr do centra metropole,“ uvedl mluvčí Technické správě komunikací hl. m. Prahy Tomáš Mrázek.

Letošní práce byly součástí celkové rekonstrukce Nuselského mostu, která je naplánována na několik let. Proběhla rekonstrukce středního dělícího pásu včetně nové izolace mostovky a osazení nového zádržného systému. Zároveň došlo k výměně stožárů veřejného osvětlení.

Nuselský most je 485 metrů dlouhý a 26,5 m široký. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. Dvě pole mostu mají rozpětí 68,5 m a tři 115,5 m. Průměrná výška mostu je 42,5 m nad údolím.

Vnitřní tubus pro metro má lichoběžníkový průřez a výšku téměř 6,5 m. Tloušťka jeho stěn je od 30 do 110 cm. Osvětlují ho lampy umístěné uprostřed mostu. Most byl dostavěn roku 1973.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru