dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Numeroložka: Zimní slunovrat odstartoval období změn a přerodu. Jaké šance jsou před vámi, co pochopíte a na koho je potřeba si dávat pozor?
Astronomická zima je oficiálně tu, sníh v Praze zatím ne. Ilustrační foto: archiv

Numeroložka: Zimní slunovrat odstartoval období změn a přerodu. Jaké šance jsou před vámi, co pochopíte a na koho je potřeba si dávat pozor?

Každý asi víme, že stojíme před branami astronomické zimy. Ta v tomto roce přišla v noci z neděle na pondělí 22. prosince – pouhé 4 minuty po půlnoci. Pro naše předky to byla vždy magická noc, kterou považovali za klíčovou část přirozeného ročního cyklu. Zemi vládne tma a den je nejkratší v roce.

Letošní zimní slunovrat, tedy vstup Slunce do znamení Kozoroha, je silně ovlivněn zároveň probíhajícím novoluním (Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem a není ze Země vidět, nicméně jeho energie je silná).

Stejně jako Slunce se ocitá ve znamení Kozoroha, tak i Luna do něj o chvíli později vchází a ocitá se v postavení novu. Takový souběh vytváří zajímavou a vzácně se vyskytující energii a především vytváří jednoznačné poselství pro nastávající období zimy.

Půjde o čas, který bude vybízet k tomu, abychom dokončili vnitřní přeměnu a začali ve svém životě tvořit něco nového, zbavili se starých vzorců myšlení a pomalu a jistě vybředli z chaosu, který v určité oblasti svého života máme, a vykročili novým směrem.

Jde o dobu změn a přerodu. Mnohé z nás čeká nová etapa, jelikož si většina z nás uvědomí, pod jakými omezeními žijeme. A nejen, že si to uvědomíme, ale také v sobě nalezneme dost odvahy a odhodlání hledat cestu, jak z toho ven.

Někdy může naše jednání vypadat trochu sebestředně, vypočítavě a citově chladně. Ale nelekejme se nařčení z egoismu. Nejvíc nás totiž budou okřikovat ti, kteří žili na náš úkor a o něž přestaneme pečovat.

Dokonce se nám může stát, sklouzneme-li zpátky k velkým kompromisům, že za to zaplatíme hodně velkou cenu. Na druhou stranu každá poctivě vykonaná práce, aktivita naplňující dobře míněné záměry, bude odměněna.

tamchynova2606-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Vyplatí se nám metodičnost a pečlivost. V mnoha případech budeme muset udělat velmi objektivní a pragmatická rozhodnutí, která nebudou populární a mohou nám zkomplikovat vztahy, ale v budoucnu se ukážou jako správná.

Výrazně si uvědomíme nutnost vzdělávání, poznávání díky cestování a sdružování se s podnětnými lidmi nebo díky inspiraci v novém prostředí. Pochopíme ale také, že vybudované klidné a harmonické zázemí v podobě rodiny, pevného vztahu je ničím nenahraditelné.

Přeji krásné sváteční dny a hodně sil do nadcházejícího roku.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz

Čtěte také:

Tamchynová: tělo to teď rádo teplé i ostré, okořeňte a osmažte si zbytek roku


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru