dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Numeroložka: Praze vládnou Luna a Venuše
Praha rozhodně ani v tomto roce nepřijde o své kouzlo. Foto: archiv

Numeroložka: Praze vládnou Luna a Venuše

Letošní rok bude podle numeroložky Jany Tamchynové obdobím značných nadějí i rozporů. Ku Praze se začnou stáčet oči celé republiky. Budou se v ní odehrávat mocenské boje. Politika se stane diskutovaným tématem, ještě víc než dnes. Zároveň ale budou tomuto dění dávána nová pravidla. 

Tento trend se táhne hned zkraje roku a bude vrcholit s přibývajícím jarem. Do veřejného života se pomalu vkrade větší duchovní rozměr zároveň v kontrastu s tím, jak se bude navracet majetek církvím. Stále ale do života bude pronikat téma financí a krize.

Očekávejme, že Praha může udávat impulzy nespokojenosti s vládou, s politikou a jejími představiteli. Může se také stát centrem odporu a demonstrací. Jenže je třeba si uvědomit, že tento rok bude vyžadovat spíš tvrdou a za každým poctivou a viditelnou práci a značnou míru pochopení a kompromisu.

Léto by mělo být pro Prahu pomyslnou žní, protože se bude dařit turistickému ruchu. Zejména když Praha pochopí, že to, co sem cizince i české výletníky může přitáhnout, jsou kulturní akce.

Letní měsíce budou podporovat umění v jakékoli podobě, setkávání se na umělecké platformě, plné inspirujících podnětů. Mohou z toho vzniknout zajímavá přátelství a velké lásky, a to nejen k městu.

Ve víru takových akcí sice zůstanou trochu upozaděny různé duchovní akce, ale i ty osloví mnoho příznivců a Prahu obohatí o nové duchovní proudy.

Praha má letos šanci obohatit se o nové skvosty architektury, nová umělecká díla, i technické novinky, které mohou pozvednout její pověst. Může očekávat svůj růst. Dojde ale ke střetům s nedostatkem financí a ke konfrontacím se sliby těch, kteří o Praze rozhodují.

Sliby, zkreslování skutečností, ohýbání reality a další už dobře známé fígle budou zase nadužívány a tak teprve čas (ale tento rok to nebude) ukáže, zda Praha skutečně zazáří novými skvosty, tak jak bude letos slíbeno a navrženo.

Šance pro aktivity občanů

Co ale může přispět k záchraně bohatství města, budou aktivity občanských skupin a spolků. Ty budou velmi úspěšné ve svých taženích proti plánovaným záborům zeleně, zbytečným stavbám dalších nákupních center, při ochraně starých zákoutí a parků.

Jasné vymezení se v otázkách krásy města, které občané berou jako součást své rodiny a jsou na něj právem pyšní, může přinést své ovoce a také zřetelné poselství těm, kteří ho bezohledně považují za svůj majetek.

Rozhodně Praha ani v tomto roce nepřijde o své kouzlo. Naopak čeká jí rok inspirativní a zkrášlující, v němž se její postavení může zlepšit. My všichni k tomu můžeme přispět sami tím, že zlepšíme ten svůj kousek, který obýváme a ke kterému cítíme srdeční vztah.

Energie třináctky

Rok 2013 je z astrologického hlediska pod vlivem Luny. Navíc z numerologického hlediska jde o rok s energií čísla 6 (2+0+1+3), což znamená i vládu Venuše. Do toho vstupuje svým významným vlivem síla čísla 13. Co to ale v praxi znamená?
Luna i Venuše si hraje city a touží po lásce, kompromisu a porozumění. Nechce konflikty a vyžaduje od každého harmoničnost v konání. To ale tlumí slunečnou okázalost Lva a zastiňuje jeho velký lesk.

Na druhou stranu dobře hraje na strunu rodinné pohody, která je pro Lva tak důležitá. Energie čísla 6 podněcuje potřebu krásy, touhu po umění, zkrášlování prostředí, v němž se pohybujeme, stoupá chuť po radovánkách a luxusu, stejnou měrou jako politikaření a snahy prosadit svou.

A energie čísla 13? Je silná, agresivní a citlivá zároveň. Vyžaduje dodržování řádu a tradic a zároveň rozporuplně touží po změnách, které jakoby mimochodem iniciuje.

Autorka článku, RNDr. Jana Tamchynová, se zabývá psychoterapeutickým poradenstvím, kineziologií a numerologií.


Další články
Nahoru