dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Numeroložka: Pozor, toto léto se vám připomene nevyřešená minulost, ale zase ten srpen…
I v létě možná budou muset někteří z nás zdolávat překážky. Ilustrační foto: archiv

Numeroložka: Pozor, toto léto se vám připomene nevyřešená minulost, ale zase ten srpen…

Celé léto nás sice bude vracet k tomu, co jsme nedořešili a co je potřeba v našem životě změnit, ale dodá nám k tomu dostatek sebevědomí, životní síly a optimismu, tvořivosti a inspirace, takže bude možné všechny karamboly zvládat s humorem. Tvrdí to numeroložka Jana Tamchynová.

Jarní měsíce přinesly uvolnění a také po dlouhé době i pocit, že zase máte život ve vlastních rukách. Mnozí z nás se rozmáchli a začali s odvahou restartovat své životy a mnohým se začalo konečně i dařit. S příchodem prázdninových měsíců nikdo neočekává nijak intenzivní aktivity a všichni si chceme trochu odpočinout.

Jenže, ouha… Znovu se vynořují staré potíže, o kterých jsme si mysleli, že jsme je zvládli, poučili se, a už nás nezaskočí. Ještě se máme co učit. Znovu se před vámi otevře obtížné rozhodování, starost o členy rodiny, budete se cítit zavaleni povinnostmi.

Jenže něco ve vás se už nebude chtít vrátit do předchozích omezení. O své se přihlásí touha ozkoušet nové, zazářit v plném lesku, milovat, být milováni, projevovat city. Budete do svých vztahů vkládat velká očekávání.

Sami sebe budete vidět v lepším světle, každý váš sebemenší úspěch budete hodnotit trochu neobjektivně, ale na druhou stranu vám to pomůže zvýšit sebevědomí. Bavit vás bude chodit do společnosti, vídat se s přáteli, radovat se a hrát si.

Také bude výrazně podpořena vaše tvořivost, která se může promítnout jak do řešení našich potíží, tak i do nového směřování naší kariéry či partnerství. Nicméně byste neměli přeceňovat své schopnosti a tvrdohlavě netrvat na každém svém nápadu, byť si o něm myslíte, že je superskvělý.

Svou lásku zahrnujte lichotkami a dopřejte si trochu luxusu, budete mít na co vzpomínat. Přes tento velkolepý a mnohdy i drahý letní životní styl, budete v hloubi duše obezřetní, abyste nepadli do nástrah ze kterých jste se minulý rok obtížně vyhrabávali.

Budete si moct ozkoušet, jak umíte říkat ne těm, kteří by zase chtěli na vašich úspěších stavět svou lepší budoucnost. Opět si budete muset zopakovat některé hořké poznání a zkušenosti, které byste chtěli pod letním Sluncem a v klidu dovolené zapomenout.

tamchynova2606-nahled

Jana Tamchynová

V červenci byste neměli rozjíždět nové projekty a spíš si užívat každé volné chvilky, kterou nemusíte věnovat jiným, k tomu, abyste si užívali života plnými doušky. S příchodem srpna je možné zásadním způsobem změnit svůj osud, chce to jen poučit se z minulých chyb, nevracet se tam, kde nám není dobře a sebrat dostatek odvahy. S přibývajícími dny měsíce srpna si uvědomíte, že se vám vyplatí plánovitá, cílevědomá poctivá pracovitost.

Není to už tak rozjuchané jako v předchozích týdnech, ale zase vše dostává řád, tvořivost nám naštěstí neschází a ani odvahy k sebeprosazení neubývá. Nastává čas k tomu, abyste si začali budovat budoucnost na nových, zkušeností zocelených, ale především lepších základech. Pomalé, ale zato trvalé změny se začnou usazovat v myslích i v každodenním životě a vše bude směřovat k jinému uspořádání v našich životech.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru