dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Numeroložka o aktuálním úplňku: Měsíc jde do Panny, pátek je lehčí pro nezadané, sobota přinese pedanství i očistu, neděle vám dá energii
Ilustrační foto: sxc.hu

Numeroložka o aktuálním úplňku: Měsíc jde do Panny, pátek je lehčí pro nezadané, sobota přinese pedanství i očistu, neděle vám dá energii

Letos se svátek sv. Valentýna ponese v duchu vrcholícího úplňku, kdy navíc přechází Luna ze znamení Lva do znamení Panny. Tedy nic jednoduchého pro zamilované a všechny ty, kteří očekávají romantickou pohodu. Napětí z této kombinace totiž přinese víc sebestřednosti, než je pro roztoužená srdce únosné.

Páteční valentýnský den tak bude spíš ulehčovat situaci těm, kteří jsou nezadaní a ti nebudou tolik želet své osamocenosti. Spíše najdou k sobě dost podobně „postižených“ a společně si mohou oslavit jakéhosi antivalentýna. Co se ale opravdu vydaří, budou naplánované opulentní večeře, velkolepé plesy či návštěva opery a divadla.

Přesto je třeba mít na paměti, že hned po půlnoci z pátku na sobotu úplněk vrcholí, a kdo ho opravdu chce využít, měl by se už v pátek očistně postit a vydržet přes celý sobotní den. To už se budou dodržovat pravidla daleko snáz.

Měsíc v Panně přináší totiž touhu po očistě, přísnost a trochu i upjatost, bohužel i sklon k pedantství. Dbejte proto, ať kritičnost nepokazí dojem z vaší včerejší velkorysosti. Jestliže si uvědomíte, že jste si pravděpodobně včera pod vlivem Lví pýchy stvořili nerealizovatelné plány, pak sobotní den přinese příležitost, abyste vše uvedli na pravou míru.

Smysluplné vám bude připadat, jestliže páteční rozmařilost zaměníte za postní pití vody či pročišťování trávicí soustavy kysaným zelím. Rozhodně prospěje pohyb jak na čerstvém vzduchu, tak i během úklidu domácnosti. Ten bude tentokrát totiž obzvlášť důkladný a přinese velké pocity zadostiučinění.

V neděli vás bude naplňovat energičnost

V neděli byste ale neměli pokračovat v přísné očistě a úklid už hoďte za hlavu. Rozhodně nepracujte, i když na to asi budete muset potlačit nutkavé myšlenky, které vás už od sobotního večera atakují skvělými nápady, které nechcete zapomenout. Přeci jen je den volna.

Bude vás naplňovat energičnost a pocit, že vše zvládnete a nic není problém. Užívejte si takových pocitů, ale přece jen nepřeceňte své síly, ať si neděli radostně užijete a dobře se připravíte na pracovní dny.

Jestliže chcete něco udělat pro své zdraví, pak proveďte důkladnou očistu svého těla. Do koupele přilijte pozitivně nalaďující pomerančový olej, pokožku těla zbavte nečistot pomocí lufy, pleť očistěte peelingem a aplikujte výživnou masku. Pemzou odstraňte suchou kůži z plosek nohou, zejména z pat. Po koupeli promažte pokožku měsíčkovým mlékem.

Zastřihněte vlasy a umyjte je v bylinkové lázni z březových či kopřivových listů. Upravte si nehty a vetřete do nehtových lůžek dýňový vyživující olej, odstraňte chloupky a zarudlou pokožku zklidněte pantenolovou pěnou. Promasírujte dásně a ošetřete je odvarem ze šalvěje.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradkyně zdravého životního stylu a numeroložka.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru