dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Nulová tolerance? Howgh! Indiánský průkopník hazardu dorazil do Prahy, chce budovat hotel
James E. Billie přijel do Prahy. Foto: PP

Nulová tolerance? Howgh! Indiánský průkopník hazardu dorazil do Prahy, chce budovat hotel

James E. Billie, vůdce významného severoamerického indiánského kmene, floridských Seminolů, kteří vlastní značku Hard Rock International, navštívil Prahu. Chief Billie si ke své návštěvě vybral jen tři evropská města, pražskou pobočku při tom ocenil jako jednu z nejlepších na světě. Během tiskové konference také oznámil plány ohledně vybudování  hotelu Hard Rock v Praze.

Česká pobočka nejenže již dvakrát získala ocenění Cafe roku, ale nyní také Top of the rock za ukázkové vedení restaurace. Dostala se tak na špici všech Hard Rock provozoven po celém světě. Chief Billie předal českému osazenstvu cenu v podobě unikátní kytary se vsazenými křišťály vyrobenou v USA v jediném kusu přímo pro tuto příležitost.

„Jsme neuvěřitelně hrdí na nasazení našich českých kolegů a měli jsme velkou radost, že jsme jim tuto cenu mohli předat,“ říká Billie. „Na návštěvu Prahy i ostatních evropských měst jsem se těšil, protože jsem se tak mohl potkat se spoustou tvrdě pracujících lidí v rámci Hard Rock International,“ dodává.

V roce 2007 koupil kmen Seminolů z Floridy značku Hard Rock International (HRI) včetně jejích hotelů, kasin a cafe. Pod Billieho vedením se podařilo upevnit postavení HRI jako nejznámější celosvětové sítě restaurací, hotelů a kasin pod jednou značkou. Celkově pod HRI spadá 202 provozoven v 64 zemích, a to včetně 21 hotelů a 10 kasin.

Pobočky Hard Rock Hotels & Casinos lze nalézt v podstatě všude, od Bali k Panamě a od Macaa k San Diegu. Značka tak rychle expanduje po celém světě, nejnověji např. v oblasti Goa, v Dubaji, Los Cabos, Shenzhen nebo Haikou. Hotely a kasina se nacházejí na lukrativních místech s výhledy na město nebo v resortech, a to s jediným cílem – přinést návštěvníkům nepřekonatelný zážitek.

V roce 2014 Hard Rock za velké pozornosti otevřel Hard Rock Hotel Ibiza, který se stal středobodem tamního regionu a přilákal více než 2500 fanoušků k oslavám. Kromě hudebních a zábavních aktivit Hard Rock Hotel Ibiza nabízí také největší tamní lázně a je také domovem Sublimotion, nejdražší restaurace na světě. Toto členění značky vyvolalo ve světě značný rozruch a hotel tak slaví úspěchy.

K podpoře stávajících a objevování nových hudebních interpretů po celém světě pak HRI během roku 2014 uspořádal víc než 28 000 koncertů. Vycházející umělci pak mohou najít štěstí v celosvětové soutěži kapel Hard Rock Rising, díky které mohou přijít do styku se známými hudebními jmény a dostat se do povědomí mnohých hudebních fanoušků.

Kmen Seminolů byl průkopníkem v zavádění hazardních her indiánskými kmeny v USA, počínaje otevřením vysokosázkové herny v roce 1979, jejíž výhry často šplhaly až ke 100 000 dolarů. Další kasina posléze následovala. Celý proces, během kterého se kmen stal naprosto soběstačným a tedy nezávislým na státních dotacích, probíhal právě pod vedením Jamese E. Billieho.

Ten byl v letech 2011 a 2015 znovuzvolen jako předseda kmene Seminolů z Floridy a nyní předsedá pětičlennému kmenovému představenstvu, které kmen řídí. Kmen má také svou ústavu a parlamentní systém a je jedním z 566 indiánských kmenů, oficiálně uznaných americkou vládou.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru