dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Nulová gravitace 2017 ve Švandově divadle
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Během večera uvidíte šest choreografií pěti různých tvůrců. Foto: archiv

Nulová gravitace 2017 ve Švandově divadle

Balet Praha Junior, soubor studentů konzervatoře Taneční centrum Praha, opět vystoupí ve Švandově divadle na Smíchově. Tentokrát se představí v celovečerním programu Nulová gravitace 2017.

Spolupráce Švandova divadla a konzervatoře Taneční centrum Praha se stala již tradicí.

nul-grav-4-nahled Znovu se prkna smíchovského divadla roztančí 9. února v 19 hodin.

Mladí interpreti se tentokrát představí ve volném pásmu nejlepších krátkometrážních děl ze současného repertoáru.

Během večera budou uvedeny choreografie (S)witch lake od belgického choreografa Kevina Durwaela, Free love a I-dentity od Samuela Delvauxe, Dying Swan od Anny Jirmanové a dvě choreografie od maďarského tvůrce Attily Egerháziho.

nul-grav-2-nahled

Se Samuelem  Delvauxem z Belgie konzervatoř spolupracuje již řadu let. Dílo, které pro Balet Praha Junior vytvořil – Free Love, je pohledem do zdánlivě prvoplánového tématu nezávazných vztahů a lásky.

Attila Egerházi, jehož choreografie se pro soubor staly tradicí, představí dvě choreografie – melancholickou pohybovou báseň Lost Senses a Odd Couples.

nul-grav-3-nahled Představení doplní neméně významná choreografie od nyní již absolventky konzervatoře – Dying Swan úspěšné tanečnice a choreografky Anny Jirmanové.

Vstupenky lze koupit v pokladně Švandova divadla nebo na webových stránkách.

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, Pod Žvahovem 463, Praha 5.

Tradice školy sahá až do roku 1961 tehdy v undergroundu, a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniká centrum, které nyní zahrnuje osmiletou konzervatoř a gymnázium, umělecké soubory „Balet Praha Junior“ a „Baby Balet Praha“ a agenturu Mezinárodní centrum tance, která zajišťuje studium taneční pedagogiky, import a export tvůrců, pedagogů a souborů.

 


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru