dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská kultura

Nulová gravitace 2016. Celovečerní program studentů konzervatoře Taneční centrum Praha

Spolupráce Švandova divadla a konzervatoře Taneční centrum Praha se stala již téměř tradicí. Znovu se prkna smíchovského divadla roztančí 19. února v 19 hodin. Mladí interpreti se tentokrát představí ve volném pásmu nejlepších krátkometrážních děl ze současného repertoáru.

Během večera bude uvedeno sedm choreografií pěti různých tvůrců. Prvním z nich je Samuel Delvaux z Belgie, se kterým konzervatoř spolupracuje již řadu let. Jeho nejnovější dílo, které pro Balet Praha Junior vytvořil, nese název Free Love a je pohledem do zdánlivě prvoplánového tématu nezávazných vztahů a lásky. Dalším tvůrcem je Attila Egerházi, jehož choreografie se pro soubor staly tradicí. V tomto večeru budou uvedeny dvě jeho choreografie – melancholická pohybová báseň Lost Senses a duet Closed Curtain.

Večer se však neponese pouze v duchu současného tance. Choreografie No More Tears ve stylu americké klasiky na špičkách od Jiřího Sebastiana Voborského jistě zaujme svou energií a ladností.

Představení navíc doplní dvě neméně významné choreografie od nyní již absolventů konzervatoře – Dying Swan úspěšné tanečnice a choreografky Anny Jirmanové a Očista Aleše Hanzlíka.

tcp-nulova-gravitace-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstupenky lze koupit na pokladně Švandova divadla nebo na jejich webových stránkách.


Další články
Nahoru