dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

NPÚ vydal záporné stanovisko k umístění pomníku letcům na Klárově

Národní památkový ústav (NPÚ) vydal záporné odborné vyjádření k umístění pomníku letcům na Klárově. Místo nepovažuje za vhodné i kvůli památníku třetímu odboji, který je již v parčíku umístěn. Nabízí jiné lokality.

ČTK to dnes řekl ředitel pražského pracoviště NPÚ Ondřej Šefců. Konečné slovo budou mít magistrátní památkáři. Ti již avizovali, že názor kolegů z NPÚ podpoří. Dvoumetrovou sochu okřídleného lva věnuje Česku britská komunita žijící v ČR. Autorem bronzového památníku je britský sochař Colin Spofforth. Socha by měla být odhalena 17. června za přítomnosti vnuka někdejšího britského ministerského předsedy Winstona Churchilla.

Ambasáda a Praha 1 ji chtěly umístit na Klárově. Památkáři stavbu památníku podporují, ale s Klárovem zásadně nesouhlasí. Lokalitu považují za nevhodnou, neodpovídá podle nich rozměrům památníku a vadí jim také, že v parčíku již jeden pomník je.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru