dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

NPÚ se ohradil proti spekulacím o pomníku letcům RAF na Klárově

Národní památkový ústav (NPÚ) se ohradil proti tvrzením zveřejněným v médiích a výrokům v tiskové zprávě The Free Czechoslovak Air Force Associates týkající se umístění pomníku československým letcům RAF na pražském Klárově. Nesouhlasí s tvrzením, že se NPÚ a jeho spojenci rozhodli řešit problém soudní cestou, za spekulace označil, že bude památník po jeho odhalení přesunut.

 ČTK to dnes oznámila mluvčí NPÚ Jana Tichá. The Free Czechoslovak Air Force Associates je organizací věnovanou zachování vzpomínky 2500 československých mužů a žen, kteří během druhé světové války sloužili v britském Královském letectvu (RAF). Vyjádřila dnes svou podporu památníku Okřídleného lva a také zarmoucení nad kroky NPÚ. „Svým bojem za přesunutí památníku z plánovaného místa na pražském Klárově pošpinil čest těchto statečných mužů a žen,“ uvádí mimo jiné ve zprávě.

Více o pomníku ZDE:

NPÚ vydal záporné stanovisko k umístění pomníku letcům na Klárově

Pomník československým válečným letcům na Klárově

Britové věnují ČR památník českým letcům RAF


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru