dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
Novým starostou Prahy 1 se stal Pavel Čižinský. Změna začíná, řekl po zvolení
Nový starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. Foto: Facebook

Novým starostou Prahy 1 se stal Pavel Čižinský. Změna začíná, řekl po zvolení

Zastupitelé Prahy 1 dnes volí nové vedení radnice. Ještě před začátkem prvního jednání po volbách byla podepsána koaliční smlouva mezi občanskou iniciativou Praha 1 Sobě, vítězem voleb, sdružením My co tady žijeme, Zelenými a Piráty. Starostou byl zvolen Pavel Čižinský, lídr kandidátky Praha 1 Sobě. 

„Naše priority bych rozdělil do tří hlavních okruhů. Prvním je dosažení skutečné změny na radnici Prahy 1. Chceme ji více otevřít občanům a lidem, kteří zde mají legitimní zájmy. Bude zde potřeba leccos zlepšit, napravit, odkrýt a nastavit pořádek v hospodaření. Chceme především umožnit občanům skutečnou účast na správě obce a zajistit jim plnohodnotný přístup ke službám Prahy 1,“ uvedl Čižinský.

„Jako druhý okruh bych jmenoval podíl na skutečné změně v Praze 1. Měli bychom nastavit efektivní spolupráci s magistrátem. Naše koalice je spojená z téměř identických subjektů, které vládnou na magistrátu, takže věřím, že spolupráce bude fungovat. A třetí okruh je řešení problémů specificky vázaných k centru, jako je například hluk, parkování či rozbujení fenoménu krátkodobého ubytování,“ pokračoval.  

„Změna, kterou bychom rádi přinesli, není, že místo starosty A nastoupí starosta B, ale změna bude součástí, že i ti, co prohráli ve volbách, se budou podílet na chodu obce. Budeme pečovat i o vše dobré, co dosavadní vedení radnice vykonalo. Pražanky a Pražané, změna začíná, radnice Prahy 1 se otvírá a je tu pro Vás,“ řekl nový starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru