dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Novým starostou Prahy 1 se stal Pavel Čižinský. Změna začíná, řekl po zvolení
Nový starosta Prahy 1 Pavel Čižinský. Foto: Facebook

Novým starostou Prahy 1 se stal Pavel Čižinský. Změna začíná, řekl po zvolení

Zastupitelé Prahy 1 dnes volí nové vedení radnice. Ještě před začátkem prvního jednání po volbách byla podepsána koaliční smlouva mezi občanskou iniciativou Praha 1 Sobě, vítězem voleb, sdružením My co tady žijeme, Zelenými a Piráty. Starostou byl zvolen Pavel Čižinský, lídr kandidátky Praha 1 Sobě. 

„Naše priority bych rozdělil do tří hlavních okruhů. Prvním je dosažení skutečné změny na radnici Prahy 1. Chceme ji více otevřít občanům a lidem, kteří zde mají legitimní zájmy. Bude zde potřeba leccos zlepšit, napravit, odkrýt a nastavit pořádek v hospodaření. Chceme především umožnit občanům skutečnou účast na správě obce a zajistit jim plnohodnotný přístup ke službám Prahy 1,“ uvedl Čižinský.

„Jako druhý okruh bych jmenoval podíl na skutečné změně v Praze 1. Měli bychom nastavit efektivní spolupráci s magistrátem. Naše koalice je spojená z téměř identických subjektů, které vládnou na magistrátu, takže věřím, že spolupráce bude fungovat. A třetí okruh je řešení problémů specificky vázaných k centru, jako je například hluk, parkování či rozbujení fenoménu krátkodobého ubytování,“ pokračoval.  

„Změna, kterou bychom rádi přinesli, není, že místo starosty A nastoupí starosta B, ale změna bude součástí, že i ti, co prohráli ve volbách, se budou podílet na chodu obce. Budeme pečovat i o vše dobré, co dosavadní vedení radnice vykonalo. Pražanky a Pražané, změna začíná, radnice Prahy 1 se otvírá a je tu pro Vás,“ řekl nový starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru