Dnes Sobota - mlha 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nových nákaz koronavirem v Praze v uplynulém týdnu o pětinu ubylo
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Nových nákaz koronavirem v Praze v uplynulém týdnu o pětinu ubylo

Nových nákaz koronavirem v Praze v uplynulém týdnu o pětinu ubylo. V posledních sedmi dnech testy v metropoli odhalily 2118 nově nakažených, o týden dřív jich bylo 2628. Od září přitom počty stoupaly. Množství zemřelých za týden nekleslo, v hlavním městě evidují statistiky za poslední týden 16 úmrtí s potvrzeným covidem, v mezitýdenním srovnání o jedno víc. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Slábnutí epidemie je patrné také z poklesu incidenčního čísla. V Praze nyní na 100.000 lidí za posledních sedm dní připadá 159 nově odhalených případů koronaviru, před týdnem se incidence blížila k 200. V porovnání s kraji má Praha incidenční číslo nejvyšší, následují Královéhradecký, Ústecký a Jihomoravský kraj, kde je incidence rovněž nad hodnotou 150. Naopak nejpříznivější je situace v Karlovarském kraji, kde na 100.00 lidí připadá 96 nově nakažených za poslední týden.

Denní počty nově nakažených koronavirem v Praze začaly podobně jako v celém Česku růst na přelomu května a června. Tehdy se denní nárůsty pohybovaly v desítkách případů, v polovině července vystoupaly až nad 700. V srpnu nárůst zpomalil, ale na začátku září šíření koronaviru opět začalo zesilovat. V uplynulém týdnu přibylo nejvíce nakažených v pondělí, kdy laboratoře v Praze potvrdily nákazu u 506 lidí.

Od začátku epidemie covidu-19 v březnu 2020 bylo v Praze zaznamenáno přes 551.000 potvrzených případů nákazy koronavirem. Zemřelo 3724 lidí s potvrzenou nákazou.

Zájem o očkování proti koronaviru se v mezitýdenním srovnání nezměnil. Pro vakcínu si v uplynulých sedmi dnech přišlo téměř 13.500 lidí, podobně jako o týden dřív. Většina lidí se nechává očkovat druhou posilující dávkou, která je dostupná od poloviny července. Ministerstvo a odborníci apelují zvláště na seniory a vážně nemocné, aby se nechali přeočkovat.


Autor: ČTK

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru