dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská doprava

Nový úsek metra zrychlí dopravu na letiště, cestujícím se bude pomáhat se zavazadly

V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra V.A, které je plánováno na 6. dubna od 15 hodin, dojde s platností od následujícího dne ke změnám v dopravě směrem na Letiště Václava Havla Praha (LVHP). Podaří se zkrátit dobu cestování autobusovou linkou číslo 119, která bude nově ukončena u stanice metra A Nádraží Veleslavín.

Jízdní doba linky autobusu 119, která každý den přepraví na Letiště Václava Havla a zpět více než 14 tisíc cestujících, bude nově zkrácena na 15 minut (ze současných 21 minut). Zkrácením trasy ke stanici metra Nádraží Veleslavín bude linka méně negativně ovlivňována dopravním zatížením Evropské ulice.

Spolu s otevřením nového úseku metra V.A také budou ve vybraných obdobích zkráceny intervaly na 5 až 6 minut ve špičce a na 7 až 8 minut o víkendech. Provoz bude organizován dle 2 základních rozsahů – letní a zimní provoz, vypouští se „polosezónní“ provoz. Nově bude také většina zastávek na lince č. 119 na znamení, což výrazně přispěje k plynulosti jízdy. Veškeré spoje na lince navíc budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy. Na každý spoj metra A (mimo špičku) bude nově navazovat minimálně jeden autobus na letiště.

„Počínaje 8. dubnem bude cestujícím u stanice metra Nádraží Veleslavín k dispozici naše asistenční služba, která jim bude pomáhat se zavazadly a směrovat je k zastávce autobusové linky číslo 119,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu.

I po otevření nového úseku metra A bude možné nadále využít k přepravě na letiště linku č. 100 ze stanice metra B Zličín (16 minut) a nově také linku číslo 191 ze stanice metra A Petřiny (24 minut) nebo stanice metra B Anděl (48 minut). V provozu zůstane také speciální linka AE (Airport Express), vedoucí k pražskému Hlavnímu nádraží. V nočních hodinách bude dopravu na letiště zajišťovat autobusová linka číslo 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I.P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).

Přehled autobusových spojů na pražské letiště (od 7. 4.):
Linka č. 119 bude zkrácena do nové stanice metra A Nádraží Veleslavín.
Linka č. 100 bude pokračovat na své stávající trase od stanice metra B Zličín.
Speciální linka AE bude pokračovat na své stávající trase z Hlavního nádraží.
Nově bude zavedena linka č. 191, jejíž trasa povede přes stanice metra A Petřiny a metra B Anděl.
V nočních hodinách bude dopravu na LVHP zajišťovat autobusová linka č. 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I. P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).
Linka č. 179 již nebude ve své nové trase vedena na LVHP a v původní trase ji nahradí linka č. 191. 


Další články
Nahoru