Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Nový štěrkový záhon se bude v průběhu roku proměňovat

Ve vnitrobloku Láskova na Jižním Městě II v Praze 11 založila radnice další štěrkový záhon, který nahradil předchozí nevzhledný pruh s omšelými betonovými prvky.

sterkovy-zahon-2020 Středisko zeleně Jihoměstské majetkové plochu osázelo trvalkovou směsí s cibulovinami, inspirovanou zahraniční směsí Shortgrass prairie, nízkostébelné prérie.

Jedná se o trvalkovou směs s požadavky na extenzivní údržbu, tedy s výrazně nižšími nároky na údržbu. Je zde díky použité výsadbové technologii snížená potřeba pletí, prakticky nulová potřeba zálivky, hnojení apod. Výsadba má schopnost samoregulace, je tedy udržitelná po řadu let.

Nejdůležitější charakteristikou směsi je její bohaté kvetení. Směs je celoročně proměnlivá a atraktivní, je sestavena tak, aby se květy objevovaly po co nejdelší dobu vegetačního období. Mimo něj estetiku záhonu dotvářejí výrazné struktury suchých semeníků.

Během roku se záhon promění
Sezónu na záhonu otevírají již v březnu krokusy, v dubnu a květnu je nahrazují tulipány v kombinaci s modřenci a časnými trvalkami – kuklíky. V červnu rozkvétá modrý len doplněný dračíky s žlutými pupalkami, ve vrcholném létě pokvetou zejména česneky a zavinutky.

Výrazné je i babí léto a podzim s množstvím pozdně kvetoucích rostlin, do popředí se dostanou výrazné trsy trav, atraktivní jsou také suché struktury odkvetlých trvalek a trav, které zůstávají po celé zimní období. Celkem bylo vysazeno přibližně 700 kusů trvalek a 1000 kusů cibulovin, doplněné o dva kusy stromů Ginko biloba Tremonia.

Foto: Praha 11Krčská nemocnice zprovozní nové porodní pokoje domácího typu

16. května 2021 v 08:35

Fakultní Thomayerova nemocnice příští týden slavnostně otevře nové porodní pokoje domácího typu s vlastním sociálním zařízením. Cílem rekonstrukce bylo umožnit budoucím maminkám porod v komfortním a v domácím prostředí, ve kterém je kladen důraz na soukromí a individuální...

Petřínská rozhledna se dnes rozsvítí do modré a bílé barvy

15. května 2021 v 18:04

Petřínská rozhledna se dnes v souvislosti s událostmi na východním pobřeží Středozemního moře rozsvítí do barev Izraelské národní vlajky. Praha tak chce vyjádřit solidaritu lidem žijícím v oblasti Izraele a Pásma Gazy, kde mezi oběma stranami v posledních týdnech stále eskaluje napětí. V jádru...

Strom v Riegrových sadech je zasažen vnitřní hnilobou

15. května 2021 v 06:46

V rámci pravidelné plošné kontroly a ošetřování vzrostlých dřevin v parcích a na veřejných dětských hřištích Prahy 2 byl zjištěn havarijní stav jednoho z javorů u dětského hřiště v Riegových sadech.

Zavítejte do severoamerické prérie nebo na Kypr

14. května 2021 v 10:39

Botanická zahrada hl. m. Prahy během uzavření pro návštěvníky připravila řadu novinek. V Horní zahradě, která se rozprostírá za vstupem ze Sídliště Bohnice, nově příchozí najdou expozici „prérie“, která je věnována trvalkám Severní Ameriky. Nedaleko odtud, v Lese, jsou také umístěné trvalky...

Informační stezka představuje projekty plánované v lokalitě Skalka

14. května 2021 v 09:13

Drážní promenáda, nová železniční zastávka u Depa Hostivař, park nebo tramvajová smyčka. Nejen tyto projekty výrazně ovlivní život obyvatel Skalky, jedné z lokalit desáté městské části. Vršovická radnice pro ně vytvořila informační stezku tvořenou šesti promopanely, které jim přímo v terénu...

Praha 1: K čemu bude sloužit dům v Truhlářské ulici?

13. května 2021 v 16:40

Rekonstrukce historického domu v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

PVK: Ve dvacátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

13. května 2021 v 16:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 8: Vydejte se po stopách Anthropoidu

13. května 2021 v 07:44

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid – aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra.

Další články
Nahoru