Dnes Pátek - skorojasno 1°C
Zítra Sobota - polojasno 1°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Nový štěrkový záhon se bude v průběhu roku proměňovat

Ve vnitrobloku Láskova na Jižním Městě II v Praze 11 založila radnice další štěrkový záhon, který nahradil předchozí nevzhledný pruh s omšelými betonovými prvky.

sterkovy-zahon-2020 Středisko zeleně Jihoměstské majetkové plochu osázelo trvalkovou směsí s cibulovinami, inspirovanou zahraniční směsí Shortgrass prairie, nízkostébelné prérie.

Jedná se o trvalkovou směs s požadavky na extenzivní údržbu, tedy s výrazně nižšími nároky na údržbu. Je zde díky použité výsadbové technologii snížená potřeba pletí, prakticky nulová potřeba zálivky, hnojení apod. Výsadba má schopnost samoregulace, je tedy udržitelná po řadu let.

Nejdůležitější charakteristikou směsi je její bohaté kvetení. Směs je celoročně proměnlivá a atraktivní, je sestavena tak, aby se květy objevovaly po co nejdelší dobu vegetačního období. Mimo něj estetiku záhonu dotvářejí výrazné struktury suchých semeníků.

Během roku se záhon promění
Sezónu na záhonu otevírají již v březnu krokusy, v dubnu a květnu je nahrazují tulipány v kombinaci s modřenci a časnými trvalkami – kuklíky. V červnu rozkvétá modrý len doplněný dračíky s žlutými pupalkami, ve vrcholném létě pokvetou zejména česneky a zavinutky.

Výrazné je i babí léto a podzim s množstvím pozdně kvetoucích rostlin, do popředí se dostanou výrazné trsy trav, atraktivní jsou také suché struktury odkvetlých trvalek a trav, které zůstávají po celé zimní období. Celkem bylo vysazeno přibližně 700 kusů trvalek a 1000 kusů cibulovin, doplněné o dva kusy stromů Ginko biloba Tremonia.

Foto: Praha 11V padesátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera ve 12:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trojská botanická zahrada otevře své brány

Včera v 06:47

Od 3. prosince může Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevřít pro veřejnost. Návštěvníci se budou moci projít venkovními expozicemi, zastavit se v rostlinném bistru nebo ochutnat místní víno ve vinotéce sv. Kláry. Vstupné do venkovních expozic není v zimním období...

Trhy na Malostranském náměstí budou ve čtvrtek

2. prosince 2020 ve 12:20

Ve čtvrtek 3. prosince si od 9 do 16 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

1. prosince 2020 ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

V Praze 11 chystají hotely pro hmyz

1. prosince 2020 v 10:51

Na různých místech městské části nechá Praha 11 v nejbližších dnech instalovat sedm hmyzích hotelů.

Místa sběru použitého oleje z domácností v Praze 9

29. listopadu 2020 ve 21:33

Speciálně upravené zelené 120 litrové nádoby na jedlý olej najdou obyvatelé Prahy 9 na deseti místech. Olej se do sběrných nádob ukládá v PET lahvích, skleněné se nesmí používat. Do nádob v žádném případě nepatří minerální oleje, barvy a rozpouštědla.

Praha 15 poslala energii zdravotníkům

28. listopadu 2020 v 09:01

Úředníci a zástupci radnice poslali v úterý 24. listopadu energii zdravotníkům z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Praha 4 vaří online

26. listopadu 2020 ve 20:21

Praha 4 a InBáze pořádají 27. listopadu od 17 hodin workshop přípravy „vareniků“ sladkých i slaných. Vzhledem k aktuální epidemické situaci se organizátoři rozhodli uspořádat akci on-line přes aplikace ZOOM.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto ulicích

26. listopadu 2020 v 19:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru