Dnes Neděle - oblacno 7°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Nový štěrkový záhon se bude v průběhu roku proměňovat

Ve vnitrobloku Láskova na Jižním Městě II v Praze 11 založila radnice další štěrkový záhon, který nahradil předchozí nevzhledný pruh s omšelými betonovými prvky.

sterkovy-zahon-2020 Středisko zeleně Jihoměstské majetkové plochu osázelo trvalkovou směsí s cibulovinami, inspirovanou zahraniční směsí Shortgrass prairie, nízkostébelné prérie.

Jedná se o trvalkovou směs s požadavky na extenzivní údržbu, tedy s výrazně nižšími nároky na údržbu. Je zde díky použité výsadbové technologii snížená potřeba pletí, prakticky nulová potřeba zálivky, hnojení apod. Výsadba má schopnost samoregulace, je tedy udržitelná po řadu let.

Nejdůležitější charakteristikou směsi je její bohaté kvetení. Směs je celoročně proměnlivá a atraktivní, je sestavena tak, aby se květy objevovaly po co nejdelší dobu vegetačního období. Mimo něj estetiku záhonu dotvářejí výrazné struktury suchých semeníků.

Během roku se záhon promění
Sezónu na záhonu otevírají již v březnu krokusy, v dubnu a květnu je nahrazují tulipány v kombinaci s modřenci a časnými trvalkami – kuklíky. V červnu rozkvétá modrý len doplněný dračíky s žlutými pupalkami, ve vrcholném létě pokvetou zejména česneky a zavinutky.

Výrazné je i babí léto a podzim s množstvím pozdně kvetoucích rostlin, do popředí se dostanou výrazné trsy trav, atraktivní jsou také suché struktury odkvetlých trvalek a trav, které zůstávají po celé zimní období. Celkem bylo vysazeno přibližně 700 kusů trvalek a 1000 kusů cibulovin, doplněné o dva kusy stromů Ginko biloba Tremonia.

Foto: Praha 11Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

22. února 2021 ve 20:58

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu...

Před 98 lety zemřel Alois Rašín

21. února 2021 v 11:12

Od smrti prvního československého ministra financí Aloise Rašína, který podlehl následkům atentátu, ve čtvrtek uplynulo 98 let. Busta ministra financí, který stál za úspěšnou měnovou reformou, se nachází v prostorách úřadu druhé městské části. Jeho památku uctil místostarosta Prahy...

Další články
Nahoru