dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Nový správce chce změnit pražské náplavky. Omezí parkování, postaví toalety, přestěhuje lodě
Náplavka na Rašínově nábřeží. Foto: archiv

Nový správce chce změnit pražské náplavky. Omezí parkování, postaví toalety, přestěhuje lodě

Praha chce v nejbližších týdnech upravit vzhled oblíbených vltavských náplavek. Zmizet by měla většina aut, která v atraktivní lokalitě parkují, i nevzhledné mobilní toalety. Lidé by se ještě letos měli dočkat nového sociálního zařízení, které bude ve zdi nábřeží na Výtoni.

Nový městský správce náplavek Daniel Hägen řekl, že se zaměří především na větší čistotu a častější úklid náplavek. „Náplavky využívá několik typů lidí, od rybářů, přes rodiny s dětmi a cyklisty až po loďaře, a kombinace těchto skupin je poněkud výbušnější," řekl Hägen.

Jeho úkolem bude právě sladit život na náplavkách tak, aby byly spokojené všechny skupiny lidí. Správce proto chce hojně pořádané společenské akce rovnoměrně rozmístit po obou náplavkách.

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak v současnosti vypadají pražské náplavky?

24.2%
(24.2%)
75.8%
(75.8%)
Tím by se některým přetíženým místům ulevilo a na těch méně vyhledávaných se rozproudil život. Cyklisté, kteří po náplavce pouze přejíždějí, by se měli přesunout nahoru na nábřeží. Stěhování čeká i na některé lodě, jejichž stanoviště bude na Výtoni.

Naopak prostor od oblíbeného Bajkazylu u Palackého mostu směrem k železničnímu mostu by měl nadále sloužit společenskému setkávání. „Tady nebudeme zábavě klást žádné překážky," uvedl. Podél nábřeží přibudou lavičky.

Mnohé z plánů se podle správce podaří uskutečnit až příští rok. Město plánuje dobudování toalet a také lepší zpřístupnění náplavek z nábřeží.

Pražská náplavka po nočním mejdanu: Vypito, dopito, pob..to

V souladu s nedávno vypracovanou koncepcí pražských břehů přibudou nové cesty a jednotlivé úseky budou propojeny tak, aby bylo možné projít městem podél Vltavy. Nový přívoz spojí vytíženější náplavku na pravém břehu s náplavkou na Smíchově.


Další články
Nahoru