dnes
Neděle - polojasno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská kultura

Nový repertoár a speciální večer nabízí Divadlo Na Fidlovačce

Sezona 2015/2016 vyvrcholí na Fidlovačce novou premiérou, zpracováním americké komedie Magor. Diváky čeká i speciální večer k příležitosti čtyřsetletého výročí úmrtí Williama Shakespeara. Na další sezonu divadlo chystá celkem šest nových her pro velkou scénu i Komorní Fidlovačku.

V pražském Divadle Na Fidlovačce je s blížícím se závěrem letošní sezony rušno. V dubnu se mohou diváci těšit na novou premiéru. Americkou konverzační komedii Magor soubor představí na začátku dubna a premiéra je plánovaná na 22. O den později, 23. dubna, od 19:30 pak na Fidlovačce proběhne večer s názvem Shakespeare4ever. Členové souboru spolu se svými hosty vzdají hold Williamu Shakespearovi připomenutím jeho díla i děl autorů, pro které byl tento nejslavnější dramatik všech dob inspirací.

Divadlo se ale kromě aktuálních aktivit připravuje i na novou sezonu, ve které je čeká celkem šest premiér.

„Na Fidlovačce nyní probíhají zkoušky na blížící se premiéru nové hry Magor, zároveň ale již plánujeme sezonu 2016/2017, ve které se diváci mohou těšit na několik nových kusů, které budeme hrát buď v divadle Fidlovačka, nebo na menší scéně Komorní Fidlovačky. Myslím, že se diváci mají na co těšit. Čeká je atraktivní repertoár nastudovaný ve spolupráci s těmi nejlepšími režiséry,“ říká Jan Koťátko, ředitel Divadla Na Fidlovačce.

 


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru