dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C

Nový ředitel Veolia Environnement pro střední a východní Evropu

V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement (VE) byl Philippe Guitard jmenován ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu, zároveň se stal členem Výkonné rady VE. Vedle toho bude vykonávat i funkci ředitele VE pro Českou republiku.  

Novou organizaci, která je součástí transformačního plánu VE, představil 8. července Antoine Frérot, předseda představenstva a generální ředitel VE. Tato nová organizace je pokračováním strategie, která se realizuje v posledních dvou letech. Jejím cílem je vytvořit ze společnosti Veolia Environnement předního dodavatele environmentálních služeb pro průmyslové podniky a municipality, a to díky odborným znalostem v oblasti vodního, odpadového a energetického hospodářství. Díky nové organizaci bude Veolia Environnement jednodušší a efektivnější společností.

V nové organizaci jsou obchodní aktivity nyní propojeny v rámci každé země osobou ředitele zodpovědného za aktivity vodního i odpadového hospodářství. Celá skupina VE je nově organizačně rozdělena do devíti geografických zón, které sdružují všechny země a podléhají provoznímu řediteli François Bertreauovi. Dalkia, společná pobočka Veolia Environnement a EDF, vedená Franckem Lacroix, si prozatím ponechá svůj současný systém organizace, s tím že bude výhledově do nové organizační struktury také zahrnuta.

Do skupiny Veolia Environnement v České republice patří: Veolia Voda Česká republika, Dalkia Česká republika, Marius Pedersen a firma IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, a.s., vlastněná městskou částí Praha 8 a spol. Marius Pedersen. V České republice má skupina více než 12 600 zaměstnanců a dosahuje obratu 32,3 mld. Kč.

Veolia Environnement je celosvětovou referencí v oblasti životního prostředí. Prostřednictvím svých 220 000 zaměstnanců2 působí společnost na celém světě a poskytuje řešení na míru pro municipální a průmyslové zákazníky ve třech vzájemně se doplňujících segmentech: vodohospodářství, nakládání s odpady a energetickém průmyslu. V roce 2012 činil obrat Veolia Environnement €29.4 miliard (nezahrnuje již Veolia Transdev).

 

Philippe Guitard

Narodil se v roce 1960, inženýrská studia dokončil na vysoké škole Polytech v Montpellier. Svou kariéru začal v roce 1985 jako vedoucí inženýr projektu čištění průmyslových vod v Sogea (skupina Générale des Eaux). Později zastával pozice provozního manažera v Bergeracu, provozního ředitele v regionech Mandelieu-la-Napoule a Cagnes-sur-Mer (společnost Compagnie des Eaux et de l’Ozone). V roce 1995 nastoupil do společnosti Compagnie Générale des Eaux jako regionální ředitel v Ponce (Portoriko). Od roku 1997 působil v České republice jako generální ředitel Vodárny Plzeň.

O dva roky později byl jmenován generálním ředitelem Veolia Voda pro Českou republiku a v roce 2002 generálním ředitelem Veolia Water pro střední Evropu a Rusko. V roce 2008 se stal ředitelem Veolia Water pro Evropu (vyjma Francie).


Praha 2: Naučte se pracovat s hlínou. Dílny pro dospělé

Dnes v 17:47

Klub dvojka pro děti a rodiče radnice Prahy 2 zve na kreativní dílny pro dospělé.

Škola s rozšířenou výukou jazyků přivítala rodiče a děti

Dnes v 16:33

Fakultní základní škola s rozšířenou výukou jazyků při PedF UK, Drtinova 1 na Smíchově v Praze 5 uspořádala ve čtvrtek 18. ledna Den otevřených dveří. Ve školním roce 2018/2019 se otevřou dvě první třídy po 24 žácích s výukou angličtiny.

Praha 6: Židovské dědictví v Bulharsku

Dnes v 16:25

Výstava fotografií Antoni Georgieva v Galerii Skleňák, náměstí Svobody 1, Praha 6.

Praha 9 pro seniory: Cestovatelská přednáška

Dnes v 16:01

Radnice deváté městské části zve seniory na přednášku oblíbené cestovatelky Zlatky Knollové Mystický sever Srí Lanky s videoprojekcí.

Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Další krátké zprávy
Nahoru