dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Nový ředitel magistrátu Košťál bude jen dočasné řešení
Pražský magistrát. Ilustrační foto: archiv

Nový ředitel magistrátu Košťál bude jen dočasné řešení

Na uvolněné místo šéfa pražského magistrátu od 1. ledna 2014 dočasně usedne dosavadní zástupce ředitele Radovan Košťál. Ve funkci nahradí Martina Trnku, který včera ze své funkce odstoupil.

„Do té doby, než bude vypsáno výběrové řízení, jsem dnes podepsal papír, že bude svěřeno vedení magistrátu Radovanu Košťálovi," řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Košťál nastoupí jako dočasný ředitel od 1. ledna 2014. Následně chce město vypsat standardní otevřené výběrové řízení.

Podle Hudečka nenastanou ve fungování magistrátu v následujících týdnech žádné problémy. Situace je podle jeho slov naopak lepší, než když TOP 09 do čela radnice nastupovala.

Chybělo devět ředitelů odborů a dva zástupci ředitele, nyní prý chybí jen dva ředitelé odborů, uvedl. Košťál působí na magistrátu v pozici zástupce ředitele a na starosti má sekci správy města.

To znamená, že pod něho patří například Archiv hlavního města, odbor bezpečnosti a krizového řízení nebo odbor městského investora a odbor zeleně.

Martin Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co Hudeček oznámil, že ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun.

Trnka na magistrátu působí bezmála dvacet let, od roku 2002 jej vede. Trnka svůj krok zdůvodnil „desetiletým opotřebením“ i tím, že primátor dal najevo, že chce spolupracovat s někým jiným.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru