dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Nový ředitel dopravního podniku chce zvýšit pokutu za jízdu načerno o polovinu
Tramvaj na Smetanově nábřeží. Foto: archiv

Nový ředitel dopravního podniku chce zvýšit pokutu za jízdu načerno o polovinu

Nastupující ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš by byl rád, kdyby došlo k zvýšení pokut za jízdu načerno v pražské MHD. Naznačil to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Co se týká finanční stabilizace největší městské firmy v České republice, nechce jít cestou velkého propuštění zaměstnání, ale rád by se spíše dohodnul s odboráři na zmrazení mezd.

V současnosti je výše přirážky za přepravu bez platného jízdního dokladu (čti pokuta) 1000 korun, která se snižuje o dvě stovky, pokud je zaplacena do dvou týdnů od přepravní kontroly.

Jaroslav Ďuriš zatím nenaznačil, zda by došlo i k zvýšení dalších pokut. Například padesát korun se platí, když si doma zapomenete časovou jízdenku.

Anketa

Schvalujete záměr zvýšit pokuty za jízdu načerno?

75%
(75%)
25%
(25%)
Dvě stovky se platí, když nemáte lístek za přepravu psa. Tato pokuta se snižuje na polovinu, když je zaplacena do dvou týdnů.

Jaroslav Ďuriš v České televizi také řekl, že chce jednat s odbory o zmrazení mezd zaměstnanců.

Zatímco v roce 2010 byl průměrný plat v pražském dopravním podniku 29 085 korun, o rok později 29 735 a loni 31 332 korun.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru