Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská kultura

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Stephanie a Patrick, bohatí a spokojení manželé, se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

Ukázka z knihy:
„Patrick Kilgour se vrací do kanceláře ze schůzky s novým klientem, která neproběhla podle jeho představ. Má pocit, jako by ztratil něco ze své někdejší výkonnosti. Během prezentace na sobě cítil pohled svého obchodního partnera. Po jejím skončení se na něj Niall kriticky zadíval, řekl: „Dej se dohromady,“ a odkráčel.
Patrick se sveze na židli u psacího stolu, otočí se na ní a nepřítomně se zahledí z okna na dvojici obloukových mostů, které se klenou přes řeku Hudson, a pohoří Catskill, jež se nezřetelně rýsuje v dálce. Oči ho pálí únavou a tělo má celé ztuhlé. Nevyspal se už tolik týdnů, a je to na něm znát. Možná by tomu klientovi mohl zavolat, až bude mít víc energie, až se zkoncentruje.
Jsou čtyři odpoledne a Patrickovi už těžknou víčka. Obrátí se zpátky ke stolu, na okamžik toužebně pohlédne na koženou pohovku u protější stěny kanceláře, ale potom se zaměří na počítač. Povolí si kravatu a rozepne si horní knoflíček u košile. Musí ještě stihnout něco udělat, protože doma pracovat nemůže.
Potřebuje kofein. Vstane a zajde do recepce, kde je automat na kávu. Čeká tam nějaká žena, se skloněnou hlavou si čte časopis. On ji letmo zaznamená – její profil, blond vlasy – a pak se podívá pořádně. Recepční Kerri, které nic neunikne, je naštěstí pryč. Patrick teď stojí u automatu, zády k té ženě. Ona si ho podle všeho nevšimla.
Erica Vossová. Tu by poznal kdekoli a kdykoli. Pořád tomu nemůže uvěřit. Co tady dělá? Naposledy ji viděl před více než devíti lety. Najednou se mu všechno vrací.
Už není ospalý; tělem mu proudí adrenalin. Přemítá, co se stane, až Erica vzhlédne od čtení a pozná ho..“

Shari Lapena (*1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek a s rodinou žije v Torontu.

Debutovala titulem Manželé odvedle (2016), který se stal psychothrillerem roku, vydaným ve 35 zemích. Zaujal hlavně dramatickou zápletkou (únos malého dítěte), výtečným stupňováním napětí a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Stejný úspěch pak zaznamenal i o rok později vydaný román Někdo cizí v domě (2017).

Shari je mistryní nečekaných zvratů a šokujících odhalení a dokázala to i ve svém třetím titulu Nevítaný host (2019), v němž se nechala inspirovat klasickými detektivkami (řeší se zde několikanásobná vražda spáchaná na místě odříznutém od okolního světa, podobně jako v nejklasičtější detektivce na toto téma, Deseti malých černoušcích od Agathy Christie) a připravila pro čtenáře téměř hororové vyústění. Další knihou byl opět psychothriller s názvem Jeden z nás (2020) a autorka se v něm vrátila do oblíbených kulis života na předměstí a sousedských vztahů, které jsou zdánlivě bez poskvrnky, ale pod povrchem často probublává něco velmi dramatického…

Pátá kniha Shari Lapeny s názvem Její konec vychází v nakladatelství Kalibr. Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.luxor.cz/product/jeji-konec-zbo000399897 

jeji-konec


Autor: TZ, red

Od Rusalky k Libuši. Koncert v obřadní síni vysočanské radnice

Včera v 07:08

Praha 9 zve dnes, 21. října, do obřadní síně vysočanské radnice. Pokračuje zde cyklus koncertů, který začne v 19 hodin programem Od Rusalky k Libuši, v podání Elišky Weissové /dramatický soprán/ a Ladislavy Kaspříkové /klavír/.

Večer portugalské hudby v podání Loucas no Fado v Praze 5

20. října 2021 v 09:17

Koncert portugalského šansonu vznikl ve spolupráci portugalských zastupitelských úřadů Portugalska, Kobky 9ítka a firmy Likor. Cílem je seznámit širší veřejnost s portugalským hudebním stylem „fado“ a portugalskými víny.

Začíná festival Tóny nad městy

20. října 2021 v 05:42

Praha 9 zve ve středu 20. října od 19 hodin na zahajovací koncert XX. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „Tóny nad městy“. V obřadní síni vysočanské radnice Prahy 9 se setkáte s vynikajícím duem, složeným z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristy Stanislava...

S Vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do Lucerny

19. října 2021 ve 14:21

Zpěvák a skladatel Michal Prokop se svou skupinou Framus Five a řadou hostů zve na Vánoční koncert ve Velkém sále pražské Lucerny 21. prosince.

Fotografie Fridy Kahlo objevené v roce 2003 jsou poprvé představeny v Praze

19. října 2021 v 08:47

Výstava Frida Kahlo – Fotografie otevírá nový pohled na bouřlivý život jedné z nejtajemnějších a zároveň nejviditelnějších postav umění Latinské Ameriky. V Galerii hlavního města Prahy jí najdete do 16. ledna 2022.

ZUŠ Open propojí mladé umělce z různých škol

19. října 2021 v 08:33

Žáci a pedagogové základních uměleckých škol hlavního města Prahy, Školy J. Ježka pro nevidomé, Konzervatoře J. Deyla a Dívčí katolické školy připravili unikátní koncert Po stopách sv. Anežky České, jehož program vznikl ve vzájemné spolupráci. Hudba mladých umělců se rozezní v úterý 19. října...

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného

19. října 2021 v 08:25

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného na podporu Nadačního fondu Umění doprovázet, se koná v pondělí 29. listopadu od 19 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.

Koncert pro republiku

19. října 2021 v 07:22

Koncert se koná v kostele Církve československé husitské ve středu 27. října v 19 hodin. Na programu koncertu věnovanému významnému svátku ČR jsou skladby B. Martinů, I. Kurze, J. Myslivečka a A. Dvořáka.

Na Novoměstské radnici v Praze 2 najdete originál sochy Neptuna

16. října 2021 v 08:58

Vždy v úterý, v době od 14 do 16 hodin, si můžete prohlédnout na Novoměstské radnici v Praze 2 originál sochy Neptuna, která je zde umístěna od roku 2015. Prohlídka je zdarma.

Praha 11 zve na nedělní Filharmoniště

16. října 2021 v 07:57

V Chodovské tvrzi se v neděli 17. října konají hned dvě vystoupení Filharmoniště: Kvarteto Gaudioso.

8 GB tvrdýho porna. Divadlo LETÍ uvede hořkou komedii

15. října 2021 v 08:51

Divadlo LETÍ uvede v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z intimity. 

Další články
Nahoru