Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Stephanie a Patrick, bohatí a spokojení manželé, se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

Ukázka z knihy:
„Patrick Kilgour se vrací do kanceláře ze schůzky s novým klientem, která neproběhla podle jeho představ. Má pocit, jako by ztratil něco ze své někdejší výkonnosti. Během prezentace na sobě cítil pohled svého obchodního partnera. Po jejím skončení se na něj Niall kriticky zadíval, řekl: „Dej se dohromady,“ a odkráčel.
Patrick se sveze na židli u psacího stolu, otočí se na ní a nepřítomně se zahledí z okna na dvojici obloukových mostů, které se klenou přes řeku Hudson, a pohoří Catskill, jež se nezřetelně rýsuje v dálce. Oči ho pálí únavou a tělo má celé ztuhlé. Nevyspal se už tolik týdnů, a je to na něm znát. Možná by tomu klientovi mohl zavolat, až bude mít víc energie, až se zkoncentruje.
Jsou čtyři odpoledne a Patrickovi už těžknou víčka. Obrátí se zpátky ke stolu, na okamžik toužebně pohlédne na koženou pohovku u protější stěny kanceláře, ale potom se zaměří na počítač. Povolí si kravatu a rozepne si horní knoflíček u košile. Musí ještě stihnout něco udělat, protože doma pracovat nemůže.
Potřebuje kofein. Vstane a zajde do recepce, kde je automat na kávu. Čeká tam nějaká žena, se skloněnou hlavou si čte časopis. On ji letmo zaznamená – její profil, blond vlasy – a pak se podívá pořádně. Recepční Kerri, které nic neunikne, je naštěstí pryč. Patrick teď stojí u automatu, zády k té ženě. Ona si ho podle všeho nevšimla.
Erica Vossová. Tu by poznal kdekoli a kdykoli. Pořád tomu nemůže uvěřit. Co tady dělá? Naposledy ji viděl před více než devíti lety. Najednou se mu všechno vrací.
Už není ospalý; tělem mu proudí adrenalin. Přemítá, co se stane, až Erica vzhlédne od čtení a pozná ho..“

Shari Lapena (*1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek a s rodinou žije v Torontu.

Debutovala titulem Manželé odvedle (2016), který se stal psychothrillerem roku, vydaným ve 35 zemích. Zaujal hlavně dramatickou zápletkou (únos malého dítěte), výtečným stupňováním napětí a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Stejný úspěch pak zaznamenal i o rok později vydaný román Někdo cizí v domě (2017).

Shari je mistryní nečekaných zvratů a šokujících odhalení a dokázala to i ve svém třetím titulu Nevítaný host (2019), v němž se nechala inspirovat klasickými detektivkami (řeší se zde několikanásobná vražda spáchaná na místě odříznutém od okolního světa, podobně jako v nejklasičtější detektivce na toto téma, Deseti malých černoušcích od Agathy Christie) a připravila pro čtenáře téměř hororové vyústění. Další knihou byl opět psychothriller s názvem Jeden z nás (2020) a autorka se v něm vrátila do oblíbených kulis života na předměstí a sousedských vztahů, které jsou zdánlivě bez poskvrnky, ale pod povrchem často probublává něco velmi dramatického…

Pátá kniha Shari Lapeny s názvem Její konec vychází v nakladatelství Kalibr. Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.luxor.cz/product/jeji-konec-zbo000399897 

jeji-konec


Městská divadla pražská otevřou divadla, naživo i online

Včera v 16:37

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla...

Jakub Dušek: Štěkot uvázaných psů

Včera v 09:29

Komiksový detektivní thriller z prostředí protektorátu zavede čtenáře do podzimního rána roku 1941 kdy je v zapadlé pražské ulici protektorátu Čechy a Morava nalezeno mrtvé tělo s vyřezaným hákovým křížem na hrudi. Dramatičnost celé situace podtrhuje fakt, že obětí je hlavní komisař Antonín...

František Skála v Domě U Kamenného zvonu

Včera v 09:24

Pod názvem A jiné práce představuje František Skála poprvé retrospektivní pohled na svou ne vždy známou ilustrátorskou tvorbu, které se věnuje již od začátku osmdesátých let. 

Festival Žižkovská noc nabídne kulturní akce po celý rok

11. května 2021 ve 12:13

Po hlavičkou ŽN365 se chystají výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem. „Neznáme hranice,“ říká tým, který za aktivitami stojí, a který již několik měsíců přináší podcast Vysílač. O tradiční festival napříč...

Celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open proběhne ve volném termínu

8. května 2021 v 09:47

Letošní v pořadí pátý ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání. Déle než rok trvající pandemie citelně zasáhla i do oblasti základního uměleckého...

Muzeum města Prahy otvírá

6. května 2021 v 15:22

Muzeum města Prahy se v úterý 11. května znovu otevře návštěvníkům. Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce do roku 2023. Ostatní objekty budou otevřeny v aktualizovaných otevíracích dobách.

Litva, Polsko a Bělorusko a Praha 3 slaví 230. výročí přijetí Ústavy 3. května

6. května 2021 v 11:42

Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Velvyslanectví Litvy v České republice, Kancelář Svjatlany Cichanouské, zvolené lídryně Běloruska a Polský institut v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha 3 uspořádaly venkovní výstavu na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Festival BlueFest

5. května 2021 v 11:05

Ve čtvrtek 6. května se od 19 hodin uskuteční festival BlueFest Online. Organizátoři prozradili hlavní zahraniční hvězdy festivalu, kterými budou legendární americký bluesový kytarista, zpěvák a skladatel Walter Trout a skupina Larkin Poe. 

Výstava: Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19

4. května 2021 ve 14:35

V prostorách Komunitního centra a zahrady Kotlaska je od 1. května připravena pro návštěvníky expozice fotografií „Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19". 

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

4. května 2021 v 10:42

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Další články
Nahoru