Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Stephanie a Patrick, bohatí a spokojení manželé, se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

Ukázka z knihy:
„Patrick Kilgour se vrací do kanceláře ze schůzky s novým klientem, která neproběhla podle jeho představ. Má pocit, jako by ztratil něco ze své někdejší výkonnosti. Během prezentace na sobě cítil pohled svého obchodního partnera. Po jejím skončení se na něj Niall kriticky zadíval, řekl: „Dej se dohromady,“ a odkráčel.
Patrick se sveze na židli u psacího stolu, otočí se na ní a nepřítomně se zahledí z okna na dvojici obloukových mostů, které se klenou přes řeku Hudson, a pohoří Catskill, jež se nezřetelně rýsuje v dálce. Oči ho pálí únavou a tělo má celé ztuhlé. Nevyspal se už tolik týdnů, a je to na něm znát. Možná by tomu klientovi mohl zavolat, až bude mít víc energie, až se zkoncentruje.
Jsou čtyři odpoledne a Patrickovi už těžknou víčka. Obrátí se zpátky ke stolu, na okamžik toužebně pohlédne na koženou pohovku u protější stěny kanceláře, ale potom se zaměří na počítač. Povolí si kravatu a rozepne si horní knoflíček u košile. Musí ještě stihnout něco udělat, protože doma pracovat nemůže.
Potřebuje kofein. Vstane a zajde do recepce, kde je automat na kávu. Čeká tam nějaká žena, se skloněnou hlavou si čte časopis. On ji letmo zaznamená – její profil, blond vlasy – a pak se podívá pořádně. Recepční Kerri, které nic neunikne, je naštěstí pryč. Patrick teď stojí u automatu, zády k té ženě. Ona si ho podle všeho nevšimla.
Erica Vossová. Tu by poznal kdekoli a kdykoli. Pořád tomu nemůže uvěřit. Co tady dělá? Naposledy ji viděl před více než devíti lety. Najednou se mu všechno vrací.
Už není ospalý; tělem mu proudí adrenalin. Přemítá, co se stane, až Erica vzhlédne od čtení a pozná ho..“

Shari Lapena (*1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek a s rodinou žije v Torontu.

Debutovala titulem Manželé odvedle (2016), který se stal psychothrillerem roku, vydaným ve 35 zemích. Zaujal hlavně dramatickou zápletkou (únos malého dítěte), výtečným stupňováním napětí a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Stejný úspěch pak zaznamenal i o rok později vydaný román Někdo cizí v domě (2017).

Shari je mistryní nečekaných zvratů a šokujících odhalení a dokázala to i ve svém třetím titulu Nevítaný host (2019), v němž se nechala inspirovat klasickými detektivkami (řeší se zde několikanásobná vražda spáchaná na místě odříznutém od okolního světa, podobně jako v nejklasičtější detektivce na toto téma, Deseti malých černoušcích od Agathy Christie) a připravila pro čtenáře téměř hororové vyústění. Další knihou byl opět psychothriller s názvem Jeden z nás (2020) a autorka se v něm vrátila do oblíbených kulis života na předměstí a sousedských vztahů, které jsou zdánlivě bez poskvrnky, ale pod povrchem často probublává něco velmi dramatického…

Pátá kniha Shari Lapeny s názvem Její konec vychází v nakladatelství Kalibr. Knihu za zvýhodněnou cenu koupíte zde: https://www.luxor.cz/product/jeji-konec-zbo000399897 

jeji-konec


Autor: TZ, red

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

Dnes v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Zítra: Šansony na tvrzi

Včera v 19:08

Ve středu 18. května zve Praha 11 od 18 hodin na pravidelný Šansonový večer na Chodovskou tvrz.

Vysočanská Nokturna pokračují

Včera ve 13:21

Čtvrteční hudební podvečery v novém parku Zahrádky ve Vysočanech. Ve čtvrtek 19. května v 18 hodin začíná druhý z cyklu koncertů v Praze 9.

Koncert k oslavě 150. výročí narození Jože Plečnika

Včera v 08:27

K oslavě 150. výročí narození architekta Jožeho Plečnika pořádá Open House Praha v rámci doprovodného programu 8. ročníku festivalu ve středu 18. května od 20 hodin koncert hudby vybraných Plečnikových současníků v čele se skladbami Josefa Bohuslava Foerstera.

Člověk v soukolí dějin. Na křest knihy zve Praha 5

Včera v 07:19

Praha 5 slavnostně pokřtí knihu Člověk v soukolí dějin s podtitulem Století městské části Praha 5 v lidských osudech.

Výstava: Dědictví zmizelých krajin Česka

16. května 2022 ve 13:50

Od 17. května do 31. srpna se bude v budově PřF UK Albertov 6, ve 2. patře v předsálí Mapové sbírky konat výstava Dědictví zmizelých krajin Česka II.  

Dirty Loops míří na Festiwall do Modřan

16. května 2022 v 09:59

Přezdívá se jim nejlépe střežené tajemství Švédska. Trio Dirty Loops s nezaměnitelným zvukem zahraje v září na pražském Festiwallu. Publiku v areálu Kytary.cz v Modřanech naservíruje osmdesát minut trvající energickou hudbu, která rozmanitě kombinuje groove, funky, pop i elektronickou hudbu, a...

Letní scéna Harfa odstartuje premiérou komedie Ani o den dýl

16. května 2022 v 09:47

Na začátku června zahájí už 11. sezónu divadelní přehlídka Letní scéna Harfa na střeše obchodního centra Galerie Harfa. Bezmála čtyři desítky představení budou bavit diváky v průběhu celého léta, poslední představení bude odehráno s koncem prázdnin 31. srpna. 

Výstava Záhadné pouto v Galerii Skleňák

13. května 2022 v 11:38

Výstava v Galerii Skleňák v Praze 6 se jmenuje Záhadné pouto a vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Prohlédnout si ji můžete až do konce května.

Další články
Nahoru