Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nový pruh pro autobusy ve Svatovítské by měl zrychlit spoje do Břevnova
Pruh pro autobusy vede po kolejích. Začíná na Vítězném náměstí a končí u křižovatky na Prašném mostě. Foto: P6

Nový pruh pro autobusy ve Svatovítské by měl zrychlit spoje do Břevnova

V dejvické ulici Svatovítská byla v průběhu léta provedena stavební příprava pro BUS pruh vedoucí z Vítězného náměstí k Prašnému mostu. Následně v polovině srpna došlo k instalaci vodorovného a svislého dopravního značení a novým pruhem začaly na začátku tohoto týdne jezdit autobusy linek 143, 149 a 180. Informoval o tom mluvčí Prahy 6 Marek Zeman.

Ve směru z Dejvické do Břevnova vjedou autobusy nově na koleje za kruhovým objezdem na Vítězném náměstí, kde vjedou do společné zastávky s tramvajemi. Vznikne tak mnohem pohodlnější přestup mezi jednotlivými linkami MHD. Kapacitě by zastávka měla zvládnout pojmout tramvaje i autobusy. 

Následně pojedou autobusy po kolejích v BUS pruhu až před křižovatku na Prašném mostě. Zde sjedou do automobilových pruhů, aby křižovatkou projely v odbočujícím pravém jízdním pruhu a nezdržovaly tramvaje v této křižovatce, které potřebují převážně odbočovat vlevo. 

„Autobusy z Dejvic do Břevnova trpí zpožďováním kvůli zavírání vjezdů do tunelů Městského okruhu. Proto vítáme nový BUS pruh, který se podařilo dopravnímu podniku zrealizovat v ulici Svatovítská. Věřím, že se tak zrychlí cestování linkami 143, 149 a 180," řekl Ondřej Matěj Hrubeš (ODS), radní pro dopravu Prahy 6. 

Pokud by zůstávaly autobusy na kolejích, zásadně by se podle něj zhoršila propustnost křižovatky pro spoje MHD. Za křižovatkou autobusy opět vjedou na tramvajové těleso a do společné zastávky Prašný most. 

Změna vedení autobusů v BUS pruzích si vyžádá zrušení autobusové zastávky Kafkova, jejíž náhradou bude nová zastávka Vítězné náměstí. 

 


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

30. září 2023 ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

30. září 2023 v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru