dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražská doprava

Nový přívoz bude zahájen piknikem na Štvanici a karlínském břehu

Nový přívoz P7 poprvé zvedne kotvy v pátek 7. srpna 2015. Loď bude oficiálně pokřtěna a uvedena do provozu na holešovickém břehu v 11 hodin. Odpoledne je pro veřejnost připraven Říční piknik na Štvanici, který se bude konat od 15 do 18 hodin.  Až do večerních hodin bude probíhat doprovodný program v karlínském Přístavu 18600.   

„Na přívoz se osobně velice těším. Když jsme ještě před volbami s touto myšlenkou přišli a s kolegy jsme dva dny vozili lidi po vytipované trase lodičkou, nebylo zdaleka jasné, jak tato naše iniciativa dopadne. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o realizaci přívozu zasadili. Věřím, že budoucí pasažéři tuto službu ocení,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.   

První plavba přívozu P7 na trase Holešovice – Štvanice – Karlín proběhne v pátek 7. srpna v 11:30 hodin po předchozím slavnostním zahájení. V rámci úvodního programu dojde také k pokřtění nové lodi. Její jméno bude vybráno z návrhů veřejnosti, které lze až do 31. července, do 12 hodin, posílat na adresu: privoz@praha7.cz nebo uvést na Facebooku Prahy 7.

Říční piknik u přívozu se bude konat od 15 do 18 hodin ve východní části ostrova Štvanice. Návštěvníci si zde budou moci zdarma zapůjčit piknikové vybavení (lehátka, stolky, deky, sedací pytle) a sportovní pomůcky (pétanque, Speedminton, frisbee).

Malí i velcí mořští vlci se budou moci zapojit do námořnických soutěží, jako je hod kruhem na cíl, chytání ryb na magnet, překážková dráha nebo vázání uzlů. V 15:15, 16:15 a 17:15 hodin zahraje námořní kapela Pár mu jich Band. Součástí programu budou také ukázky jízdní hlídky Městské policie.

V podvečerních hodinách se program přesune na karlínskou stranu, kde se do oslav zapojí Přístav 18600 a Vila Štvanice s  improvizovaným triatlonovým „nezávodem“ mezi přístavem a vilou a doprovodným kulturním programem.

Nový přívoz bude zapojen do systému Pražské integrované dopravy. Zkušební provoz potrvá do 1. listopadu 2015. Přívoz bude přepravovat cestující každý den od 8:00 do 20:00 hodin (v zahajovací den 7. 8. až do 21 hodin) v intervalu 30 minut.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru