Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Nový přístroj zvýší kvalitu péče v Nemocnici Na Františku

Radní Prahy 1 rozhodli, že podpoří nákup univerzálního multidetektorového CT systému vyšší třídy pro Nemocnici Na Františku. 

„Chceme samozřejmě v Nemocnici Na Františku neustále zvyšovat kvalitu poskytované péče a nákup univerzálního multidetektorového CT systému k tomu určitě přispěje. Navíc dosavadní přístroj už dosluhuje. Proto radní Prahy 1 pověřili vedení nemocnice organizací transparentního výběrového řízení,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Univerzální multidetektorový CT systém vyšší třídy zajistí mj. podstatně kvalitnější skenování za výrazně kratší dobu a při minimalizaci dávek záření. Zvládne denně rovněž vyšetření většího počtu pacientů. Bude určen pro CT vyšetření všech oblastí těla a součástí dodávky budou mj. i multimodalitní serverový portál a tři na něj napojené klientské stanice pro postprocesing a popis provedených CT vyšetření.

Náklady na nový CT systém vyplynou z výběrového řízení, neměly by ale překročit částku 32 milionů korun, jež odpovídá průměrné ceně, za kterou byly nakoupeny přístroje této kategorie pro jiná zdravotnická zařízení. Náklady uhradí Městská část Praha 1 jako zřizovatel Nemocnice Na Františku.

Dřepovací výzva pomůže nemocnému Péťovi

13. června 2021 v 16:36

Ve spolupráci s organizací Život Dětem přišel projekt #darujememilion s třicetidenní denní dřepovací výzvou pro podporu šestiletého Petříka, který trpí metabolickou poruchou. Cílem je pomocí dřepů upozornit na Petříkův případ a pomoci rodině pořídit...

Dny otevřených ambulancí pro pacienty s lupénkou budou letos opět online

10. června 2021 v 10:10

Lupénka není pouze kosmetickou záležitostí, ale je onemocněním, které zasahuje celý organismus. Nové možnosti léčby mohou snížit závažnost jejích projevů a pacientům zkvalitnit život. Dny otevřených ambulancí jsou pro pacienty s lupénkou další možností, jak najít vhodnou léčbu včas. Organizují se...

Parní lokomotivou do muzea

9. června 2021 ve 12:01

Na sobotu a neděli 12. a 13. června připravily České dráhy pro fanoušky železnice zážitkový víkend v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Návštěvu si mohou zájemci zpestřit například jízdou parním vlakem do Kolešovic. V sobotu navíc ČD vypraví z pražského Masarykova nádraží do Lužné historický vlak...

Festival zdravého životního stylu v Praze 13

3. června 2021 v 11:07

Den zdraví na Slunečním náměstí nabídne informace ze světa prevence i sociálních služeb.

Louise Riotteová: Mrkev miluje rajčata

28. května 2021 v 10:34

Klasická příručka známé americké odbornice odkrývá tajemství úspěšného zahradničení spočívající ve výsadbě rostlin, které se mají rády a výborně se doplňují.

Praha 4: Pomoc při léčení závislostí

28. května 2021 v 09:31

Na Zdravotnické zařízení Prahy 4 se můžete obrátit v případě, že máte psychické problémy a problémy se závislostí nebo I postcovidový syndrom.

Jóga 50+ se vrací na Národní třídu

19. května 2021 ve 21:06

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení pro 50+ se vrací po covidové přestávce do YOGAME STUDIA na Národní třídu.

Praha 13 zve na šestý ročník Dne zdraví

10. května 2021 v 09:51

Ve středu 16. června se koná tradiční akce radnice třinácté městské části Den zdraví 2021.

Další články
Nahoru