Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lifestyle / Zdraví

Nový přístroj zvýší kvalitu péče v Nemocnici Na Františku

Radní Prahy 1 rozhodli, že podpoří nákup univerzálního multidetektorového CT systému vyšší třídy pro Nemocnici Na Františku. 

„Chceme samozřejmě v Nemocnici Na Františku neustále zvyšovat kvalitu poskytované péče a nákup univerzálního multidetektorového CT systému k tomu určitě přispěje. Navíc dosavadní přístroj už dosluhuje. Proto radní Prahy 1 pověřili vedení nemocnice organizací transparentního výběrového řízení,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Univerzální multidetektorový CT systém vyšší třídy zajistí mj. podstatně kvalitnější skenování za výrazně kratší dobu a při minimalizaci dávek záření. Zvládne denně rovněž vyšetření většího počtu pacientů. Bude určen pro CT vyšetření všech oblastí těla a součástí dodávky budou mj. i multimodalitní serverový portál a tři na něj napojené klientské stanice pro postprocesing a popis provedených CT vyšetření.

Náklady na nový CT systém vyplynou z výběrového řízení, neměly by ale překročit částku 32 milionů korun, jež odpovídá průměrné ceně, za kterou byly nakoupeny přístroje této kategorie pro jiná zdravotnická zařízení. Náklady uhradí Městská část Praha 1 jako zřizovatel Nemocnice Na Františku.

Autor: TZ, red

Léčbu zánětů močových cest ohrožuje odolnost vůči antibiotikům, cestou z bludného kruhu je prevence

Včera v 11:07

Alespoň jednou za život se s ním setká každá čtvrtá žena. Zánět močových cest je druhým nejčastějším infekčním onemocněním vůbec. Toto velmi nepříjemné a bolestivé onemocnění lékaři obvykle řeší antibiotiky. Problém je v tom, že se záněty ženám často vrací, stávají se vleklou, chronickou chorobou,...

Mentoring pro ženy z Prahy 4: Jak najít vysněnou práci?

14. října 2021 v 06:41

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a chystáte se zpět do práce? Máte z návratu do pracovního kolotoče obavy? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu v rámci projektu Po rodičovské do práce pro ženy z Prahy 4.

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

13. října 2021 v 06:52

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

Profesia days a HR days v Letňanech

2. října 2021 v 07:08

Veletrh práce Profesia days a odborný veletrh HR days, se konají ve středu 6. a čtvrtek 7. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Letos je navíc doprovází odborná konference Hospodářské komory ČR s názvem HR chytře.

Další články
Nahoru