dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Nový předseda pražské TOP 09: Naši zastupitelé jsou oproti těm koaličním zkušení a kompetentní
Nový předseda pražské TOP 09 Jiří Koubek. Foto: Karel Kreml

Nový předseda pražské TOP 09: Naši zastupitelé jsou oproti těm koaličním zkušení a kompetentní

Novým předsedou pražské TOP 09 se stal Jiří Koubek (38), který je poslancem a zároveň starostou městské části Praha-Libuš. Po sporech uvnitř strany chce obnovit spolupráci mezi vedením a zastupiteli na pražském magistrátu, která přestala fungovat. Řekl to po dnešním zvolení na krajském sněmu TOP 09.

Jiří Koubek

Narodil se 28. května 1976 v Novém Městě na Moravě.

Po vystudování vysoké školy pracoval v nakladatelských a vydavatelských domech a v knižní distribuci, zejména na pozici vedoucích obchodních týmů.

Od loňského října je poslancem Parlamentu ČR, od roku 2010 starostou městské části Praha-Libuš.

Je ženatý, má dva syny.

V pražské TOP 09 se vyhrotila situace krátce po říjnových komunálních volbách, po kterých skončila strana v opozici. Ze strany po vzájemných sporech odešli její šéf Jiří Vávra a tehdejší primátor Tomáš Hudeček. „Drtivá většina našich členů nikdy nebyla příliš osobně ponořená do tohoto sporu dvou výrazných osobností," uvedl Koubek.

Hudeček a Vávra odchod zdůvodnili tím, že nechtějí poškozovat dobré jméno TOP 09. Hudečka v odchodu následovali radní pro majetek Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, jenž vedl v Praze vítěznou kandidátku TOP 09 při minulých volbách. TOP 09 pod vedením Hudečka skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO.

Vávra, který na Hudečkově kandidátce nebyl, označil volební výsledek za prohru TOP 09. Naznačil, že je na vině lídr, tedy Hudeček. Tehdejší primátor zase vyzval Vávru k odchodu ze strany poté, co média zveřejnila fotografie Vávry z údajné narozeninové oslavy vlivného kontroverzního podnikatele Tomáše Hrdličky.

Podle Koubka bude klíčové obnovení spolupráce mezi vedením strany a pražskými zastupiteli. „Naši zastupitelé jsou zkušení a kompetentní na rozdíl od nové koalice včetně paní primátorky, kteří se ještě budou rozkoukávat," vysvětlil Koubek.

Jeho místopředsedy se dnes stali bývalý radní pro dopravu Jiří Pařízek, Pavlina Hájková a Radek Vondra. Na dnešním sněmu pražské TOP 09 vystoupil i šéf strany Karel Schwarzenberg.

„Požádal, abychom se více orientovali na lokální a místní problémy," uvedl Koubek. Politici by se prý také měli zaměřit více na komunikaci s občany. Nový šéf pražské TOP 09 považuje zvolení v prvním kole za znamení, že je strana jednotná.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru