Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům
Nový podjezd pod ulici Čuprova. Foto: TSK

Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům

Dnes byl slavnostně otevřen nový podjezd pro cyklisty podél Rokytky pod frekventovanou ulicí Čuprova v Libni. Výstavba na cyklostezce A26 vyšla na 48 milionů korun, trvala od loňského července. Kromě trasy pro cyklisty a pěší se na rozhraní Prahy 8 a Prahy 9 upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi, čím dostal most silnější základy. 

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180 stupňů. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák.

„Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka,” uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra je rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní evropskou metropoli. „Proto do aktivní dopravy investujeme s TSK víc než kdy v dřív. Pro představu, letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo jen 17 milionů,“ uvedl.

Letos TSK vybuduje a opraví několik desítek kilometrů tras pro cyklisty. Již začaly práce na cyklostezce A21 podél ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce. Plánována je stavba propojení vyhlídkové trasy Pražačka s cyklostezkou A25, rovněž stavba nového úseku cyklostezky podél Vinořské ulice nebo nový úsek z Dolních Břežan do ulice K Břečkám.

Ve druhé polovině roku počítá město a TSK ještě s prodloužením a rozšířením cyklostezky A1 zvané Šárovo kolo, a to od Radotínské lávky dál podél řeky Berounky. Nové spojení mezi Dubčí a Koloději by měl zajistit nový 1250 metrů dlouhý úsek.

„Je to zdánlivě malý úsek, ale velmi důležitý. Původní byl nebezpečný, lidé museli složitě objíždět. Nyní bude spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 je přímé bez rizika kolize s vozidly,“ uvedl 1. místostarosta deváté městské části Tomáš Portlík.

Chtěli bychom pokračovat v cyklostezce na druhé straně, dokončit její připojení k Praze 14. Plán ještě letos zahájit a příští rok realizovat, tak, aby spojení mezi Prahou 14 a Prahou 8 skrze Prahu 9 bylo co nejvíce plynulé,“ dodal.


Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Pro nový tunel do Berouna hledá Správa železnic zpracovatele dokumentace

29. dubna 2021 ve 12:42

Správa železnic vyhlásila opakované výběrové řízení na zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby nové trati mezi Prahou-Smíchovem a Berounem. Její součástí bude přibližně 24 kilometrů dlouhý tunel.

Praha 9: Nově otevřené parkoviště pro rezidenty

27. dubna 2021 v 11:35

Od úterý 27. dubna je řidičům k dispozici rezidentské parkoviště za Poliklinikou Prosek.

Další články
Nahoru