dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům
Nový podjezd pod ulici Čuprova. Foto: TSK

Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům

Dnes byl slavnostně otevřen nový podjezd pro cyklisty podél Rokytky pod frekventovanou ulicí Čuprova v Libni. Výstavba na cyklostezce A26 vyšla na 48 milionů korun, trvala od loňského července. Kromě trasy pro cyklisty a pěší se na rozhraní Prahy 8 a Prahy 9 upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi, čím dostal most silnější základy. 

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180 stupňů. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák.

„Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka,” uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra je rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní evropskou metropoli. „Proto do aktivní dopravy investujeme s TSK víc než kdy v dřív. Pro představu, letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo jen 17 milionů,“ uvedl.

Letos TSK vybuduje a opraví několik desítek kilometrů tras pro cyklisty. Již začaly práce na cyklostezce A21 podél ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce. Plánována je stavba propojení vyhlídkové trasy Pražačka s cyklostezkou A25, rovněž stavba nového úseku cyklostezky podél Vinořské ulice nebo nový úsek z Dolních Břežan do ulice K Břečkám.

Ve druhé polovině roku počítá město a TSK ještě s prodloužením a rozšířením cyklostezky A1 zvané Šárovo kolo, a to od Radotínské lávky dál podél řeky Berounky. Nové spojení mezi Dubčí a Koloději by měl zajistit nový 1250 metrů dlouhý úsek.

„Je to zdánlivě malý úsek, ale velmi důležitý. Původní byl nebezpečný, lidé museli složitě objíždět. Nyní bude spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 je přímé bez rizika kolize s vozidly,“ uvedl 1. místostarosta deváté městské části Tomáš Portlík.

Chtěli bychom pokračovat v cyklostezce na druhé straně, dokončit její připojení k Praze 14. Plán ještě letos zahájit a příští rok realizovat, tak, aby spojení mezi Prahou 14 a Prahou 8 skrze Prahu 9 bylo co nejvíce plynulé,“ dodal.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru