dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům
Nový podjezd pod ulici Čuprova. Foto: TSK

Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům

Dnes byl slavnostně otevřen nový podjezd pro cyklisty podél Rokytky pod frekventovanou ulicí Čuprova v Libni. Výstavba na cyklostezce A26 vyšla na 48 milionů korun, trvala od loňského července. Kromě trasy pro cyklisty a pěší se na rozhraní Prahy 8 a Prahy 9 upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi, čím dostal most silnější základy. 

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180 stupňů. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák.

„Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka,” uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra je rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní evropskou metropoli. „Proto do aktivní dopravy investujeme s TSK víc než kdy v dřív. Pro představu, letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo jen 17 milionů,“ uvedl.

Letos TSK vybuduje a opraví několik desítek kilometrů tras pro cyklisty. Již začaly práce na cyklostezce A21 podél ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce. Plánována je stavba propojení vyhlídkové trasy Pražačka s cyklostezkou A25, rovněž stavba nového úseku cyklostezky podél Vinořské ulice nebo nový úsek z Dolních Břežan do ulice K Břečkám.

Ve druhé polovině roku počítá město a TSK ještě s prodloužením a rozšířením cyklostezky A1 zvané Šárovo kolo, a to od Radotínské lávky dál podél řeky Berounky. Nové spojení mezi Dubčí a Koloději by měl zajistit nový 1250 metrů dlouhý úsek.

„Je to zdánlivě malý úsek, ale velmi důležitý. Původní byl nebezpečný, lidé museli složitě objíždět. Nyní bude spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 je přímé bez rizika kolize s vozidly,“ uvedl 1. místostarosta deváté městské části Tomáš Portlík.

Chtěli bychom pokračovat v cyklostezce na druhé straně, dokončit její připojení k Praze 14. Plán ještě letos zahájit a příští rok realizovat, tak, aby spojení mezi Prahou 14 a Prahou 8 skrze Prahu 9 bylo co nejvíce plynulé,“ dodal.


Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

Včera v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Stavba nového mostu uzavře Strakonickou

13. září 2020 v 05:08

Od soboty 19. září od 19 hodin do neděle 20. září přibližně do 13 hodin bude uzavřena Strakonická ulice v obou směrech mezi mimoúrovňovou křižovatkou 2 (MÚK 2 Lipence) a mimoúrovňovou křižovatkou 5 (MÚK 5 Lipence, Zbraslav – Baně).

Tunel Mrázovka bude o víkendu v noci uzavřen

10. září 2020 v 07:15

Od soboty 12. září od 23 hodin do neděle 13. září do 5 hodin bude tunel Mrázovka uzavřen.

Dopravní opatření v souvislosti s jízdou Bikers for Veterans

10. září 2020 v 06:56

V sobotu 12. září se uskuteční charitativní jízda motocyklech Bikers for Veterans po sinicích na území městské části Praha 18. Kolona maximálně 100 účastníků vyjede v 10 hodin z parkoviště u OC Letňany a přibližně v 11:15 hodin opustí území hl. m. Prahy...

Další články
Nahoru