Dnes Úterý - mlha -1°C
Zítra Středa - oblacno -2°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům
Nový podjezd pod ulici Čuprova. Foto: TSK

Nový podjezd pod Čuprovou ulicí v Libni zkrátí cestu cyklistům i chodcům

Dnes byl slavnostně otevřen nový podjezd pro cyklisty podél Rokytky pod frekventovanou ulicí Čuprova v Libni. Výstavba na cyklostezce A26 vyšla na 48 milionů korun, trvala od loňského července. Kromě trasy pro cyklisty a pěší se na rozhraní Prahy 8 a Prahy 9 upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi, čím dostal most silnější základy. 

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180 stupňů. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák.

„Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka,” uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra je rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní evropskou metropoli. „Proto do aktivní dopravy investujeme s TSK víc než kdy v dřív. Pro představu, letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo jen 17 milionů,“ uvedl.

Letos TSK vybuduje a opraví několik desítek kilometrů tras pro cyklisty. Již začaly práce na cyklostezce A21 podél ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce. Plánována je stavba propojení vyhlídkové trasy Pražačka s cyklostezkou A25, rovněž stavba nového úseku cyklostezky podél Vinořské ulice nebo nový úsek z Dolních Břežan do ulice K Břečkám.

Ve druhé polovině roku počítá město a TSK ještě s prodloužením a rozšířením cyklostezky A1 zvané Šárovo kolo, a to od Radotínské lávky dál podél řeky Berounky. Nové spojení mezi Dubčí a Koloději by měl zajistit nový 1250 metrů dlouhý úsek.

„Je to zdánlivě malý úsek, ale velmi důležitý. Původní byl nebezpečný, lidé museli složitě objíždět. Nyní bude spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 je přímé bez rizika kolize s vozidly,“ uvedl 1. místostarosta deváté městské části Tomáš Portlík.

Chtěli bychom pokračovat v cyklostezce na druhé straně, dokončit její připojení k Praze 14. Plán ještě letos zahájit a příští rok realizovat, tak, aby spojení mezi Prahou 14 a Prahou 8 skrze Prahu 9 bylo co nejvíce plynulé,“ dodal.


V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

Dnes v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

Dnes v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

Včera ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

Včera v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Po zimní přestávce začíná rekonstrukce mostu ve Švehlově ulici

22. února 2021 v 16:50

Technická správa komunikací začne v pondělí 1. března s pracemi na rekonstrukci mostu, který převádí ulici Švehlova přes Měcholupský potok.

Další články
Nahoru