Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Nový pavilon u Základní školy Zlíchov

Pražští radní schválili záměr celkové rekonstrukce stávající budovy a přístavby nového pavilonu v areálu Základní školy Zlíchov, která je určena pro žáky se specifickými poruchami chování. Rozpočet akce je v předpokládané výši 241 milionů korun včetně DPH.

V plánu je celková obnova stávajícího objektu v areálu ZŠ Zlíchov a přístavba nového pavilonu. Speciální školské zařízení tak bude po dokončení stavebních prací nabízet moderní učebny, kabinety, družinu, tělocvičnu, šatny, hygienické zázemí i obnovené technické prostory. Obě budovy budou také vzájemně propojeny a budou bezbariérové.

Zatímco stávající kapacita školy je kolem 50 žáků a 25 zaměstnanců, nově areál pojme až 150 žáků a 55 zaměstnanců. Stavba by se měla uskutečnit mezi lety 2022 a 2024.

Stavba nového objektu základní školy je navržena na pozemku ležícím v centru Zlíchova mezi ulicí Na Zlíchově a železniční tratí. Je součástí oplocené zahrady vily Hummelberg, kde je umístěn I. stupeň ZŠ pro žáky s poruchami chování.

Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru