Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Nový pavilon u Základní školy Zlíchov

Pražští radní schválili záměr celkové rekonstrukce stávající budovy a přístavby nového pavilonu v areálu Základní školy Zlíchov, která je určena pro žáky se specifickými poruchami chování. Rozpočet akce je v předpokládané výši 241 milionů korun včetně DPH.

V plánu je celková obnova stávajícího objektu v areálu ZŠ Zlíchov a přístavba nového pavilonu. Speciální školské zařízení tak bude po dokončení stavebních prací nabízet moderní učebny, kabinety, družinu, tělocvičnu, šatny, hygienické zázemí i obnovené technické prostory. Obě budovy budou také vzájemně propojeny a budou bezbariérové.

Zatímco stávající kapacita školy je kolem 50 žáků a 25 zaměstnanců, nově areál pojme až 150 žáků a 55 zaměstnanců. Stavba by se měla uskutečnit mezi lety 2022 a 2024.

Stavba nového objektu základní školy je navržena na pozemku ležícím v centru Zlíchova mezi ulicí Na Zlíchově a železniční tratí. Je součástí oplocené zahrady vily Hummelberg, kde je umístěn I. stupeň ZŠ pro žáky s poruchami chování.

Autor: Alo

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru