dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Nový pavilon pražské mateřské školy je mezi nejlepšími stavbami roku
Odborné porota soutěže Stavba roku při návštěvě mateřské školy. Foto: Praha 7

Nový pavilon pražské mateřské školy je mezi nejlepšími stavbami roku

Přístavba mateřské školy Kostelní, kterou Praha 7 zahájila loni na jaře, se dostala do užšího výběru nejlepších staveb letošního roku. Včera školku navštívila odborná porota, která přihlášené stavby hodnotí. Vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku 2014 se uskuteční 9. října.

V rámci realizovaných úprav byl na pozemku mateřské školy postaven nový přízemní pavilon, který se stávajícím objektem propojuje prosklená spojovací chodba. V pavilonu jsou situována dvě oddělení pro 56 dětí. S ohledem na navýšenou kapacitu školky došlo rovněž k rozšíření jídelny a dalším souvisejícím úpravám. Do školky byl rovněž pořízen nový mobiliář a další zařizovací prvky.

Slavnostní otevření nového pavilonu mateřské školy proběhne koncem srpna tohoto roku. Ve čtvrtek 4. září se uskuteční nominační večer finalistů letošního ročníku soutěže Stavba roku.

Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním setkání v Senátu 9. října. Od 4. září do 8. října bude rovněž probíhat online hlasování o Cenu veřejnosti na stránkách www.stavbaroku.cz.

interier-noveho-pavilonu-nahled

Interiér nového pavilonu školky

„Od počátečních příprav jsem moderní a netradiční vzhled nového pavilonu mateřské školy vnímal jako zajímavý a zároveň také trochu odvážný. Předpokládal jsem, že si na jeho umístění do konzervativní letenské zástavby budou občané chvíli zvykat. Finální podoba projektu překonala naše očekávání,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Tomáš Kaštovský.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru