Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nový park v Březiněvsi se otevřel veřejnosti
Slavnostní otevření parku. Foto: CPI Property Group

Nový park v Březiněvsi se otevřel veřejnosti

Park na náměstí u dětského hřiště prošel v minulých měsících kompletní revitalizací a včera byl ze strany investora rezidenčního projektu Rodinné domy Březiněves, skupiny CPI Property Group, slavnostně předán do správy MČ Praha-Březiněves. Akce proběhla za účasti starosty Jiřího Haramula (Občané pro Březiněves) a obyvatel Březiněvsi. Návrh realizace vznikl ve spolupráci s odborníky z Atelieru Flera.

Park se nachází v oblasti ohraničené ulicemi Na Poli, Mikanových, Johanitská a Skřivánčí. Podle starosty bylo vyslyšeno přání místních obyvatel, kteří absenci podobného prvku opakovaně zmiňovali na společných setkáních se samosprávou. Dokončený park představuje pomyslný poslední dílek nové obytné čtvrti, kterou nyní tvoří 115 rodinných domů, dětské hřiště a právě nový park s prvky pro společné setkávání i relaxaci.

„Výstavbou rezidenčního projektu to pro nás teprve začalo. Právě to, jak zdejší obyvatelé užívali volné veřejné prostranství, nám ukázalo směr, jakým se při návrhu a realizaci nového parku ubírat. Dá se tedy říci, že je v podstatě navržen na míru potřebám a očekáváním Březiněveských, a těší nás, že jim můžeme nabídnout krásné místo pro společné chvíle a přispět tak ke zlepšení kvality života v této městské části,“ uvedla Milena Zavadilová, ředitelka sales oddělení CPI Rezidence.

Park působí jako zelená oáza s velkokorunnými stromy, desítkami keřů a vícekmenných dřevin a záhony s divoce rostoucími trvalkami a cibulovinami. Nechybějí ani jedlé keře jako například muchovník. Splňuje podle Zavadilové zároveň ty nejpřísnější požadavky na komfort užívání i bezpečnost nejmenších dětí.

Pro setkávání obyvatel Březiněvsi je k dispozici centrální odpočívadlo s dvojicí jídelních stolů a lavicemi. „Jak je u realizací Atelieru Flera obvyklé, myslelo se také zde na co nejpřirozenější dojem a efektivní hospodaření s vodou – park lemuje celá řada přírodních mlatových cest, které maximálně zadržují vodu,“ dodala Zavadilová.


Autor: Hla

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru