Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nový park v Březiněvsi se otevřel veřejnosti
Slavnostní otevření parku. Foto: CPI Property Group

Nový park v Březiněvsi se otevřel veřejnosti

Park na náměstí u dětského hřiště prošel v minulých měsících kompletní revitalizací a včera byl ze strany investora rezidenčního projektu Rodinné domy Březiněves, skupiny CPI Property Group, slavnostně předán do správy MČ Praha-Březiněves. Akce proběhla za účasti starosty Jiřího Haramula (Občané pro Březiněves) a obyvatel Březiněvsi. Návrh realizace vznikl ve spolupráci s odborníky z Atelieru Flera.

Park se nachází v oblasti ohraničené ulicemi Na Poli, Mikanových, Johanitská a Skřivánčí. Podle starosty bylo vyslyšeno přání místních obyvatel, kteří absenci podobného prvku opakovaně zmiňovali na společných setkáních se samosprávou. Dokončený park představuje pomyslný poslední dílek nové obytné čtvrti, kterou nyní tvoří 115 rodinných domů, dětské hřiště a právě nový park s prvky pro společné setkávání i relaxaci.

„Výstavbou rezidenčního projektu to pro nás teprve začalo. Právě to, jak zdejší obyvatelé užívali volné veřejné prostranství, nám ukázalo směr, jakým se při návrhu a realizaci nového parku ubírat. Dá se tedy říci, že je v podstatě navržen na míru potřebám a očekáváním Březiněveských, a těší nás, že jim můžeme nabídnout krásné místo pro společné chvíle a přispět tak ke zlepšení kvality života v této městské části,“ uvedla Milena Zavadilová, ředitelka sales oddělení CPI Rezidence.

Park působí jako zelená oáza s velkokorunnými stromy, desítkami keřů a vícekmenných dřevin a záhony s divoce rostoucími trvalkami a cibulovinami. Nechybějí ani jedlé keře jako například muchovník. Splňuje podle Zavadilové zároveň ty nejpřísnější požadavky na komfort užívání i bezpečnost nejmenších dětí.

Pro setkávání obyvatel Březiněvsi je k dispozici centrální odpočívadlo s dvojicí jídelních stolů a lavicemi. „Jak je u realizací Atelieru Flera obvyklé, myslelo se také zde na co nejpřirozenější dojem a efektivní hospodaření s vodou – park lemuje celá řada přírodních mlatových cest, které maximálně zadržují vodu,“ dodala Zavadilová.


Autor: Hla

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru