dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Nový multižánrový open – air festival Léto na Jungmaňáku oživí centrum Prahy
Jungmannovo náměstí v Praze 1. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Nový multižánrový open – air festival Léto na Jungmaňáku oživí centrum Prahy

Letos se v Praze představí nový open-air festival, který se jmenuje Léto na Jungmaňáku. Projekt má za cíl oživit přes léto centrum metropole zajímavým hudebním programem. Každý čtvrtek od 25. července až do konce srpna se zde představí hudební hvězdy po boku mladých talentů.

Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí.

„Chceme toto náměstí trochu oživit a zároveň využít jeho skvělé polohy a snadné dopravní dostupnosti. Proto jsme společně s prostorem Era svět připravili program, který je pro všechny návštěvníky zdarma a jenž nabízí opravdu velkou porci zábavy,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz.

Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají.

Celý festival odstartuje „buránek“ regionální charakteru, Xavier Baumaxa, který je známý například svou spoluprací s Bobem Marleym či kapelou System of a dolů. Následovat ho postupně budou například jedna z nejzajímavějších zpěvaček současnosti, Lenka Dusilová, česká turbo-šansonová kapela Poletíme?, živá a humorná dance paráda v podání Hi-Fi, našlapaní The Spankers se Sisou Fehérovou a na závěr celého festivalu se představí a festival stylově ukončí gypsy-funková legenda Gulo Čar.

Festival přichází s bohatým programem paradoxně v době letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“.

„Nejde o to, že by všichni lidé odjeli pryč z Prahy třeba na dovolenou nebo na velké open-air festivaly. Lidí tu je dost, jen se jim nechce chodit nikam dovnitř. Pak se nenabízí nic lepšího než zkusit udělat open-air v centru Prahy. A já myslím, že se nám to povede,“ dodávají organizátoři.

Léto na Jungmaňáku vypukne 25. července a každý čtvrtek až do konce srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 18:30.

Program každý čtvrtek:

25.7. – Xavier Baumaxa + BTnJ
1.8. – Lenka Dusilová + Káča a Sára
8.8. – Poletíme? + Vasilův Rubáš
15.8. – Hi-Fi + Juicy Freak
22.8. – The Spankers + Skalená Treska
29.8. – Gulo Čar + Sek jsi bombónky


Autor: Renata Rákosová

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru