dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Nový kalendář s fotografiemi osobností
Starosta Oldřich Lomecký podporuje sdružení již osmnáct let. Foto: Praha 1

Nový kalendář s fotografiemi osobností

Dárek ke svým pětadvacátým narozeninám dostalo Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně, jehož každoroční výstavy klientských fotografií znáte z Informačního centra MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici.

Tentokrát se ale slavnostní akce, za účasti zajímavých osobností, uskutečnila v kavárně Nové scény Národního divadla. A kdo se o dárek nejvíce zasloužil? Zpěvačka Karolina Gudasová se svým bratrem a hokejovou hvězdou NHL Radkem.

Sourozenci Gudasovi jsou patrony Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. „Pro sdružení jsem už uspořádala dva koncerty a s bratrem jsme si řekli, že bychom chtěli udělat něco víc, a tak vznikl nápad na kalendář,“ vysvětlila při slavnostním křtu Karolina Gudasová, nositelka Ceny Thálie za rok 2015, která přivítala i starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, který Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně podporuje už dlouhá léta.

„Když jsem se před osmnácti lety stal ředitelem Tyršova domu, přišla za mnou zakladatelka SDMO paní doktorka Šprynarová, aby mi sdružení představila a abychom se dohodli na spolupráci a podpoře. Od té doby uběhlo hodně vody, sdružení zažilo hodně lidských příběhů, které byly díky sdružení lepší, než by jinak byly, a já jsem moc rád, že jsem mohl SDMO podpořit před lety a že ho mohu podporovat i nyní,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Kromě Karoliny a Radka Gudasových se pro kalendář nechali vyfotit Michal Neurvirth, Filip Paradiso, Jitka Molavcová, Petr Kutheil, Lukáš Vilt, Vlastimil Harapes, Lucie Černíková, Tomáš Martinka, Michal Stejskal, Denisa a Natálie Grossovy.

Mezi těmi, kteří se křtu zúčastnili, byli kromě Gudasových například reprezentační hokejový brankář, hájící stejně jako Radko Gudas barvy Philadelphie Flyers, Michal Neurvirth, Vlastimil Harapes nebo Natálie Grossová, která dorazila s maminkou a také zazpívala.


Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Včera v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Včera v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Další krátké zprávy
Nahoru