Dnes Pátek - oblacno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nový jízdní řád přinesl změny i na pražskou a středočeskou železnici
Nástupiště na vršovickém nádraží. Foto: JP

Nový jízdní řád přinesl změny i na pražskou a středočeskou železnici

V neděli 13. prosince začal platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy zajišťované v Praze a Středočeském kraji zůstane prakticky nezměněn a dochází tak jen k menším změnám.

K hlavním novinkám patří změna trasování vlaků v úseku Praha-Vršovice – Praha- Hostivař přes novou zastávku Praha-Eden a rozšíření provozu na trati Zadní Třebaň – Lochovice. Nový jízdní řád bude platit až do 11. prosince 2021.

Vlaky v objednávce hlavního města ujedou v době platnosti jízdního řádu 2020/21 celkem 5,027 milionu vlakokilometrů, což je o 1,53 procenta méně, v objednávce Středočeského kraje pak celkem 16,91 milionu vlakokilometrů, což je naopak oproti dosavadnímu stavu o půl procenta více.

Pokles objednávky u Prahy má svou logiku. Je vyvolán otevřením Negrelliho viaduktu, ve starém jízdním řádu byly totiž vlaky objednány „objížďkou“ přes Prahu-Holešovice. Méně kilometrů se také najede díky popsaným změnám v oblasti Vršovice, protože nová trať přes Eden je kratší.

Nárůst u Středočeského kraje souvisí se zrušením některých prázdninových omezení, posílením provozu na trati 172 a drobnými úpravami v celém kraji. V Praze a Středočeském kraji pojede v průměru 1 722 regionálních osobních nebo spěšných vlaků denně.

Hlavní změny v regionální dopravě, které se týkají i provozu v Praze

Prodloužení spojů linky S7 Beroun – Praha hl.n. ve špičce pracovních dnů znovu až do Českého Brodu

Ve špičce pracovních dnů jsou znovu prodlouženy spoje linky S7 Beroun – Praha hl.n. až do Českého Brodu (a podobně v opačném směru). Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů znovu omezen, detaily budou upřesněny podle postupu výlukových prací.

Zahájení provozu na nové trati 221 v oblasti Vršovic, Strašnic, Zahradního Města. Od zahájení platnosti nového jízdního řádu je opuštěna stará trať včetně zastávky Praha-Strašnice zast. a vlaky jezdí po nové trati s novou zastávkou Praha-Eden. Otevření další nové zastávky Praha-Zahradní Město se předpokládá o letních prázdninách v roce 2021.

Ve špičce pracovních dnů jsou znovu prodlouženy spoje linky S7 Beroun – Praha hl.n. až do Českého Brodu. Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů podle postupu výlukových prací znovu omezen.

Na trati Praha – Hostivice – Rudná u Prahy dochází na základě objednávky hlavního města k zavedení jednoho páru víkendových vlaků navíc, a to pouze v úseku z Prahy hl.n. do Prahy-Zličína a zpět. Ráno se jedná o prodloužení vlaku z Hostivice, který bude nově pokračovat z Prahy-Zličína až do Prahy hl.n. Naopak večer je přidán jeden vlak z Prahy hl.n. do Prahy-Zličína. 

Na trati z Prahy do Berouna opět pojedou ve špičce pracovních dnů spoje linky S7 v trase Český Brod – Praha hl.n. – Beroun. Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů podle postupu výlukových prací znovu omezen.

Na trati do Berouna přes Rudnou je nově na základě objednávky hlavního města a Středočeského kraje zaveden jeden nový pár nočních vlaků v úseku Praha-Smíchov – Nučice zastávka a opačně.


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru