Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nový jízdní řád přinesl změny i na pražskou a středočeskou železnici
Nástupiště na vršovickém nádraží. Foto: JP

Nový jízdní řád přinesl změny i na pražskou a středočeskou železnici

V neděli 13. prosince začal platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy zajišťované v Praze a Středočeském kraji zůstane prakticky nezměněn a dochází tak jen k menším změnám.

K hlavním novinkám patří změna trasování vlaků v úseku Praha-Vršovice – Praha- Hostivař přes novou zastávku Praha-Eden a rozšíření provozu na trati Zadní Třebaň – Lochovice. Nový jízdní řád bude platit až do 11. prosince 2021.

Vlaky v objednávce hlavního města ujedou v době platnosti jízdního řádu 2020/21 celkem 5,027 milionu vlakokilometrů, což je o 1,53 procenta méně, v objednávce Středočeského kraje pak celkem 16,91 milionu vlakokilometrů, což je naopak oproti dosavadnímu stavu o půl procenta více.

Pokles objednávky u Prahy má svou logiku. Je vyvolán otevřením Negrelliho viaduktu, ve starém jízdním řádu byly totiž vlaky objednány „objížďkou“ přes Prahu-Holešovice. Méně kilometrů se také najede díky popsaným změnám v oblasti Vršovice, protože nová trať přes Eden je kratší.

Nárůst u Středočeského kraje souvisí se zrušením některých prázdninových omezení, posílením provozu na trati 172 a drobnými úpravami v celém kraji. V Praze a Středočeském kraji pojede v průměru 1 722 regionálních osobních nebo spěšných vlaků denně.

Hlavní změny v regionální dopravě, které se týkají i provozu v Praze

Prodloužení spojů linky S7 Beroun – Praha hl.n. ve špičce pracovních dnů znovu až do Českého Brodu

Ve špičce pracovních dnů jsou znovu prodlouženy spoje linky S7 Beroun – Praha hl.n. až do Českého Brodu (a podobně v opačném směru). Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů znovu omezen, detaily budou upřesněny podle postupu výlukových prací.

Zahájení provozu na nové trati 221 v oblasti Vršovic, Strašnic, Zahradního Města. Od zahájení platnosti nového jízdního řádu je opuštěna stará trať včetně zastávky Praha-Strašnice zast. a vlaky jezdí po nové trati s novou zastávkou Praha-Eden. Otevření další nové zastávky Praha-Zahradní Město se předpokládá o letních prázdninách v roce 2021.

Ve špičce pracovních dnů jsou znovu prodlouženy spoje linky S7 Beroun – Praha hl.n. až do Českého Brodu. Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů podle postupu výlukových prací znovu omezen.

Na trati Praha – Hostivice – Rudná u Prahy dochází na základě objednávky hlavního města k zavedení jednoho páru víkendových vlaků navíc, a to pouze v úseku z Prahy hl.n. do Prahy-Zličína a zpět. Ráno se jedná o prodloužení vlaku z Hostivice, který bude nově pokračovat z Prahy-Zličína až do Prahy hl.n. Naopak večer je přidán jeden vlak z Prahy hl.n. do Prahy-Zličína. 

Na trati z Prahy do Berouna opět pojedou ve špičce pracovních dnů spoje linky S7 v trase Český Brod – Praha hl.n. – Beroun. Na jaře 2021 však může být provoz těchto průjezdních spojů podle postupu výlukových prací znovu omezen.

Na trati do Berouna přes Rudnou je nově na základě objednávky hlavního města a Středočeského kraje zaveden jeden nový pár nočních vlaků v úseku Praha-Smíchov – Nučice zastávka a opačně.


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

Včera ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Další články
Nahoru