dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů
Taška plná pašovaných cigaret. Foto: celnisprava.cz

Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů

V poslední době se množí odhalené případy pašování tabákových výrobků na ruzyňském letišti Letiště Václava Havla Praha. Minulý týden byla zadržena pětice lidí.

„Celníci se na letišti v letošním roce kromě pašování drog setkávají s novým fenoménem a to s pašováním tabákových výrobků v zavazadlech cestujících,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

V minulém týdnu odhalili celníci pětici cizinců dovážejících nelegálně tabákové výrobky. Celkem 412 kartónů cigaret a 16 kilogramů tabáku ke kouření se snažili propašovat čtyři muži a jedna žena ve věku od 23 do 44 let, kteří přicestovali do Prahy z Dubaje, Kyjeva a Moskvy.

Pašované tabákové výrobky byly odhaleny při běžné celní kontrole. „U všech zavazadel byla provedena rentgenová kontrola a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno celkem 82 420 kusů cigaret a 318 kusů balení tabáku ke kouření různých značek,“ upřesnila mluvčí celníků.

Únik na cle a daních byl vyčíslen ve výši více než 413 tisíc korun. Případy byly řešeny ve zkrácených přípravných řízeních a pachatelé byli šetřeni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V posledních třech týdnech je to již čtvrtý případ pašováním tabákových výrobků.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru