dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů
Taška plná pašovaných cigaret. Foto: celnisprava.cz

Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů

V poslední době se množí odhalené případy pašování tabákových výrobků na ruzyňském letišti Letiště Václava Havla Praha. Minulý týden byla zadržena pětice lidí.

„Celníci se na letišti v letošním roce kromě pašování drog setkávají s novým fenoménem a to s pašováním tabákových výrobků v zavazadlech cestujících,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

V minulém týdnu odhalili celníci pětici cizinců dovážejících nelegálně tabákové výrobky. Celkem 412 kartónů cigaret a 16 kilogramů tabáku ke kouření se snažili propašovat čtyři muži a jedna žena ve věku od 23 do 44 let, kteří přicestovali do Prahy z Dubaje, Kyjeva a Moskvy.

Pašované tabákové výrobky byly odhaleny při běžné celní kontrole. „U všech zavazadel byla provedena rentgenová kontrola a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno celkem 82 420 kusů cigaret a 318 kusů balení tabáku ke kouření různých značek,“ upřesnila mluvčí celníků.

Únik na cle a daních byl vyčíslen ve výši více než 413 tisíc korun. Případy byly řešeny ve zkrácených přípravných řízeních a pachatelé byli šetřeni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V posledních třech týdnech je to již čtvrtý případ pašováním tabákových výrobků.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru