dnes
Středa - zatazeno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů
Taška plná pašovaných cigaret. Foto: celnisprava.cz

Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů

V poslední době se množí odhalené případy pašování tabákových výrobků na ruzyňském letišti Letiště Václava Havla Praha. Minulý týden byla zadržena pětice lidí.

„Celníci se na letišti v letošním roce kromě pašování drog setkávají s novým fenoménem a to s pašováním tabákových výrobků v zavazadlech cestujících,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

V minulém týdnu odhalili celníci pětici cizinců dovážejících nelegálně tabákové výrobky. Celkem 412 kartónů cigaret a 16 kilogramů tabáku ke kouření se snažili propašovat čtyři muži a jedna žena ve věku od 23 do 44 let, kteří přicestovali do Prahy z Dubaje, Kyjeva a Moskvy.

Pašované tabákové výrobky byly odhaleny při běžné celní kontrole. „U všech zavazadel byla provedena rentgenová kontrola a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno celkem 82 420 kusů cigaret a 318 kusů balení tabáku ke kouření různých značek,“ upřesnila mluvčí celníků.

Únik na cle a daních byl vyčíslen ve výši více než 413 tisíc korun. Případy byly řešeny ve zkrácených přípravných řízeních a pachatelé byli šetřeni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V posledních třech týdnech je to již čtvrtý případ pašováním tabákových výrobků.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru