dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
zítra
Pátek - snih
6°C
pozítří
Sobota - snih
7°C
Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů
Taška plná pašovaných cigaret. Foto: celnisprava.cz

Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů

V poslední době se množí odhalené případy pašování tabákových výrobků na ruzyňském letišti Letiště Václava Havla Praha. Minulý týden byla zadržena pětice lidí.

„Celníci se na letišti v letošním roce kromě pašování drog setkávají s novým fenoménem a to s pašováním tabákových výrobků v zavazadlech cestujících,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

V minulém týdnu odhalili celníci pětici cizinců dovážejících nelegálně tabákové výrobky. Celkem 412 kartónů cigaret a 16 kilogramů tabáku ke kouření se snažili propašovat čtyři muži a jedna žena ve věku od 23 do 44 let, kteří přicestovali do Prahy z Dubaje, Kyjeva a Moskvy.

Pašované tabákové výrobky byly odhaleny při běžné celní kontrole. „U všech zavazadel byla provedena rentgenová kontrola a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno celkem 82 420 kusů cigaret a 318 kusů balení tabáku ke kouření různých značek,“ upřesnila mluvčí celníků.

Únik na cle a daních byl vyčíslen ve výši více než 413 tisíc korun. Případy byly řešeny ve zkrácených přípravných řízeních a pachatelé byli šetřeni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V posledních třech týdnech je to již čtvrtý případ pašováním tabákových výrobků.


Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Praha 15: Beseda v Hostivaři

25. února 2020 v 08:47

Praha 15 zve občany na besedu. Ve čtvrtek 26. března budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Cítíte se v Praze 5 bezpečně?

24. února 2020 ve 14:17

Víte, co byste udělali pro bezpečnost na Praze 5, kdybyste o tom mohli rozhodovat? Znáte svého strážníka? Je nějaké místo, kde byste bydlet nechtěli, protože je tato lokalita z vašeho pohledu nebezpečná? Tyto a další otázky najdou zájemci v dotazníku Prahy 5.

Další články
Nahoru