dnes
Pondělí - zatazeno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů
Taška plná pašovaných cigaret. Foto: celnisprava.cz

Nový fenomén: Pašování tabákových výrobků v letadlech. Pražští celníci letos odhalili už několik případů

V poslední době se množí odhalené případy pašování tabákových výrobků na ruzyňském letišti Letiště Václava Havla Praha. Minulý týden byla zadržena pětice lidí.

„Celníci se na letišti v letošním roce kromě pašování drog setkávají s novým fenoménem a to s pašováním tabákových výrobků v zavazadlech cestujících,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

V minulém týdnu odhalili celníci pětici cizinců dovážejících nelegálně tabákové výrobky. Celkem 412 kartónů cigaret a 16 kilogramů tabáku ke kouření se snažili propašovat čtyři muži a jedna žena ve věku od 23 do 44 let, kteří přicestovali do Prahy z Dubaje, Kyjeva a Moskvy.

Pašované tabákové výrobky byly odhaleny při běžné celní kontrole. „U všech zavazadel byla provedena rentgenová kontrola a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno celkem 82 420 kusů cigaret a 318 kusů balení tabáku ke kouření různých značek,“ upřesnila mluvčí celníků.

Únik na cle a daních byl vyčíslen ve výši více než 413 tisíc korun. Případy byly řešeny ve zkrácených přípravných řízeních a pachatelé byli šetřeni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V posledních třech týdnech je to již čtvrtý případ pašováním tabákových výrobků.


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru