dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Nový cirkus uvidíte na lodi Tajemství i přilehlé náplavce
Nový cirkus bude k vidění na pravobřežní náplavce. Foto: archiv Cirqueon

Nový cirkus uvidíte na lodi Tajemství i přilehlé náplavce

Od 25. do 28. května můžete během čtyř dnů na Lodi Tajemství Bratří Formanů i na náplavce Rašínova nábřeží potkat žongléry, klauny, mimy i akrobaty zavěšené  na lanech. Vše v rámci festivalu Cirkus na lodi. Dramaturgie festivalu nového cirkusu je opřena o rezidenty a přátelé Cirqueonu – Centra pro nový cirkus, který sídlí v  Nuslích a poskytuje zázemí umělcům pro jejich tvorbu.

Na programu najdete jak české, tak i mezinárodní skupiny. Česko/Švýcarské duo Cie Des Piéds Perché představí svůj vznikající projekt En Sourdine. Finská klaunka Heli Väätäinen využije kabaretního sezení Lodi Tajemství pro svoji burlesku Twist & Shout.

Českou tvorbu reprezentují Bratři v tricku se svým speciálem žonglérských miniatur, Radim Vizváry s čerstvým představením Sólo, které je ohlédnutím za jeho dosavadní mimickou tvorbou, dále uvidíte Cirkus TeTy, Squadru Sua a tři projekty absolventů pohybového divadla z Brna.

„I když původně jsme se bavili o čtyřech představeních na Lodi, ta má pouze čtyři metry výšku stropu a tak jsme závěsné akrobaty museli přesunout na Náplavku. Tím se zrodila také pouliční část festivalu. Chtěli jsme dát příležitost umělcům, kteří nemají moc šancí vystoupit v Praze a divákům nabídnout představení, které nemohou tak často na pražských jevištích vidět,“ říká Šárka Maršíková, ředitelka Cirqueonu.

 „Zatím nevíme, jestli bude Cirkus na lodi pouze letošní jarní akcí, nebo zda se nám podaří navázat i v dalších letech. Je to otázka hlavně na Loď Tajemství, kterou čeká technická kontrola. Pevně doufám, že loď dostane povolení brázdit Vltavui a Praha nepřijde o tento prostor, dodává.

Celkový program a veškeré informace najdete na webových stránkách www.cirqueon.cz nebo na www.divadlobratriformanu.cz. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GOOUT a nebo před představením na Lodi Tajemství.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru