dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Nový byt a v něm granát

Oznámení o nálezu granátu v jednom z bytů v Hulanově ulici přijali operátoři linky tísňového volání 158 včera v půl jedenácté dopoledne. Na místo okamžitě vyjeli místně příslušní policisté, policejní kynologové se psy vycvičenými k vyhledávání výbušnin a pyrotechnici policejního prezídia.

Evakuace domu nebyla nutná, neboť se v těchto domácnostech v době nálezu nikdo nenacházel. Po provedené prohlídce pyrotechnik konstatoval, že se jedná o původně reálný obranný granát RG1, který je ale nefunkční, neboť nemá rozbušku, a neobsahuje výbušnou směs. Nicméně i tak pyrotechnik granát zajistil k následné likvidaci.

Je to za necelých čtyřiadvacet hodin již druhý nález obranného granátu na území hlavního města. První byl nalezen v průběhu pondělního pozdního podvečera v ulici Kettnerova v Praze 5. I o tomto granátu pyrotechnik konstatoval, že se jedná o původně plnohodnotnou zbraň, která je zcela zjevně podomácku upravena, a je s největší pravděpodobností bez výbušné směsi.

Oba tyto případy i nadále prošetřují místně příslušní policisté.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru