dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Nový bateriový systém od innogy zvyšuje efektivitu využití solární energie
ByznysZpravodajstvíKomerční sdělení
V kompletní řadě dobíječek innogy nechybí ani ta pro elektromobily. Foto: archiv

Nový bateriový systém od innogy zvyšuje efektivitu využití solární energie

Mezinárodní veletrh Amper v Brně byl místem oficiální premiéry nabídky innogy v oblasti elektromobility pro český trh. Innogy na brněnském výstavišti poprvé představila nabídku dobíječek elektromobilů včetně souvisejících služeb a zahájí jejich prodej. Návštěvníkům veletrhu firma také představila nový unikátní bateriový systém innogy, který byl vyvinut speciálně pro využití na českém trhu.

„V innogy je podpora elektromobility jednou z klíčových rozvojových oblastí. V evropském měřítku jsme jedním z největších provozovatelů dobíjecí infrastruktury a IT řešení. Dosud jsme však neměli konkrétní nabídku pro české zákazníky. To se nyní mění, uvádíme na trh kompletní řadu dobíječek innogy od jednoduchých malých domácích až po největší chytrou dobíječku pro velmi rychlé dobíjení. Dodávku zajistíme na klíč, včetně konzultace připojení a možnosti dotací,“ uvedl František Vašek, manažer inovací innogy.

Na brněnském výstavišti si návštěvníci stánku innogy budou moci prohlédnout domácí dobíječku eBox a sloupkovou dobíječku eStation s dvěma dobíjecími body 2×11 kWh. Zájemci se také mohou dovědět více o oceňovaném IT rozhraní innogy pro správu a řízení dobíjení a dobíjecích stanic.

Baterie vytvořená speciálně pro český trh

Další novinkou, kterou innogy představí na veletrhu Amper, je baterie vytvořená speciálně pro český trh. „Nechali jsme si vyvinout baterii pro český systém měření po fázích. Naše řešení díky tomu zaručuje větší flexibilitu a výrazně zvyšuje efektivitu využití solární energie,“ vysvětlil František Vašek.

Další výhodou baterie innogy je dvojnásobná kapacita oproti cenově srovnatelným bateriím. Pro další zvýšení kapacity lze bateriové systémy propojit mezi sebou. Baterie umí zálohovat domácnost i při výpadku dodávek ze sítě. Systém umožňuje také připojení k již nainstalované fotovoltaické elektrárně.

Baterie innogy rozšiřuje a inovuje stávající produktovou nabídku instalací střešních solárních elektráren, které které innogy začala prodávat přesně před rokem. Nový bateriový systém bude innogy nabízet s kapacitou 4,8 kWh, 9,6 kWh a 14,4 kWh.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru